Stěhování Praha mohou zkomplikovat i drobnosti

Často opomíjené záležitosti při stěhování

Neočekávané komplikace – stěhovací firma si dokáže poradit i ve velmi složitých situacích, jako je nepřízeň počasí, nadměrně velké a těžké předměty, přenášení věcí po schodišti do více pater a potíže technického rázu, jako je závada na vozidle, úrazy či náhlá onemocnění zaměstnanců atp. Málokdy se stává, že by z jejich strany musel být termín akce přesunut na jiné datum. Komplikace vám však mohou udělat těžkou hlavu v situaci, kdy se stěhujete sami, a spoléháte na kamarády.

balicí karton

A právě nemoc či úraz, nepojízdné auto a problém se zapůjčením jiného vozu z půjčovny na poslední chvíli vám mohou situaci zkomplikovat, což je vážné hlavně u nájemního bydlení, kdy musíte byt či dům v určitém termínu opustit. Komplikované je to i u prodeje bytů či domů, kdy nový majitel nehodlá zbytečně protahovat termín, a tlačí vás k vystěhování za každou cenu. Pamatujte tedy raději na takové situace předem a zvažte, zda není lepší pevně stanovené datum od spolehlivé stěhovací firmy stěhování Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/.

Parkovací místo – vyhněte se nepříjemnostem i v souvislosti s přístupem k objektu a s parkováním. Vyplácí se včas zjistit, zda nebude problém např. průjezd velkého kamionu do sídlištních ulic, kde po jejich obvodu parkují auta, do jednosměrných ulic atd. Pamatujte také na uzavírky, rekonstrukce vozovek, čištění ulic – v předstihu se informujte na městském (obecním) úřadě a na odboru dopravy si případně rezervujte parkovací místo. Mějte na paměti, že úředníci mají k vyřízení vaší žádosti až čtyřtýdenní lhůtu.

stěhovací kamion

Příruční batoh – pracně všechno zabalíte do krabic a pak si vzpomenete, že nemáte na první dva dny žádné spodní prádlo, pyžamo, přezůvky, ručníky a hygienické potřeby, toaletní papír, oděvy na převlečení, že máte zabalené i potřebné doklady k předání bytu nebo vyřizování dalších úředních záležitostí. Abyste se vyhnuli tomuto scénáři, včas si dejte vše potřebné stranou do příruční tašky či batohu a nezapomeňte také na dostatečně velkou svačinu a nápoje pro pitný režim.

Doporučené články