Čekáte holčičku?

Pozitivní těhotenský test znamená pro nastávající maminky jediné – konečně nákupy pro miminko. V nich se spousta maminek doslova vyžívá a nejraději by koupila opravdu všechno co vidí. Jenže to vůbec není nutné, jelikož miminko toho v prvních měsících života moc nepotřebují. Ve vašem nákupním seznamu pro miminko by nemělo chybět

šedý kočárek

  • Kvalitní oblečení nejlépe z bavlny, mušelínu nebo bambusu
  • Bavlněné pleny a pokud chcete přebalovat do jednorázových, zkuste si sehnat vzorky
  • Monitor dechu pro váš klid
  • Mastička na opruzeniny
  • Kočárek
  • Autosedačka

Toto je naprostý základ, se kterým si minimálně do příjezdu z porodnice určitě vystačíte. Jednou z nejdůležitějších věcí je kočárek, protože v něm možná miminko z porodnice povezete. Je důležitý i pro případ že budete někomu z rodiny chtít dát dítě na hlídání, abyste se mohla třeba vyspat. I když plánujete nosit dítě v nosítku, každý to nezvládne, proto je lepší mít kočárek připravený. Na trhu je jich spousta a tak si určitě vyberete kočárek podle svého gusta.

Někteří rodiče chtějí kočárek podle pohlaví miminka, takže můžete mít kočárek pro holčičku nebo pro chlapečka. Kočárky mohou být celé barevné a nebo se mohou lišit třeba jen drobnými detaily. Moderní jsou kočárky v neutrálních barvách, ale stále jsou rodiče, kteří chtějí mít kočárek pěkně barevný. Jak vybrat ten nejlepší?

růžový kočárek

Určitě se na něj jděte podívat osobně
Zrovna kočárek je věc, kterou by rodiče měli koupit novou. Nové kočárky se dnes dají sehnat za cenu pod 10 tisíc korun, a samozřejmě jde o kočárky, které splňují bezpečnostní standardy. Kočárek by měl jít snadno složit a rozložit, neměl by být příliš těžký a měl by se vám vejít do kufru auta. To všechno je potřeba si vyzkoušet přímo v prodejně, kde by vám personál měl u kočárku číst jak se ovládá a jaké je k němu příslušenství v ceně a jaké lze dokoupit.

Doporučené články