Stabilní internet pro každou domácnost

Říká se, že v Praze je všechno dražší, to však rozhodně neplatí pro internetové připojení. I v této české metropoli působí spousta firem, které nabízejí kvalitní, stabilní a vysokorychlostní internet za velmi příznivé ceny, Pranet je jednu z nich. Pokud tedy chcete získat vysokorychlostní připojení, které vás nebude omezovat ani při sledování filmů ve vysokém rozlišení, při stahování souborů nebo při jakýchkoliv jiných aktivitách, neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám se vším pomohou.

síť lidí

Praha 9 je perfektně pokrytá

Internet na Praze 9 je zvládnutý na jedničku. Celou tuto oblast lze pokrýt vysokorychlostním a spolehlivým internetem. Pokud tedy žijete na Praze 9 a sháníte poskytovatele připojení, Pranet bude perfektní volbou. O jakých oblastech konkrétně mluvíme?

  • Černý most
  • Hostavice
  • Kyje

Antivirus a router zdarma

Pokud se rozhodnete pro zřízení připojení od společnosti Pranet, tak vás kromě vysoce profesionálního a zodpovědného přístupu čeká také řada dárků. Zdarma obdržíte nezbytný WiFi router, stejně tak jako antivirovou ochranu. Některé balíčky dokonce i zahrnují IPTV zdarma. Co se týká balíčků jako takových, možná si nejste jistí, který je pro vás ten nejlepší, jaké služby ještě využijete, a co by pro vás již bylo zbytečné. Se vším vám poradí odborníci, kteří umí pochopit vaše potřeby a nároky, a na základě toho vám navrhnout nejlepší možné řešení. 

znak wifi

Vhodné i pro firmy

Internet na Praze 9 mohou využít nikoliv jen domácnosti, ale také samozřejmě firmy, kterých je v této oblasti poměrně významné množství. Jestliže si do své společnosti přejete dostat svižné a spolehlivé připojení, se kterým nebudete muset každodenně řešit nějaké potíže, Pranet by měl být jasnou volbou. Jedná se o kvalitního zprostředkovatele internetového připojení, který se dokáže postarat i o zákazníky z řady firem a společností.

 

Bezpečnost na internetu


                Za internet se nepovažují jen a pouze sociální sítě, jak si spousta lidí myslí, ale především samotné internetové prohlížeče, jako jsou Seznam.cz a Google. Chránit před únikem dat, nebo nechtěného obsahu nemusíme jen sebe, ale především naše děti. Které internet často považují za velmi bezpečné a “nereálné“ místo. „Děti sociálními sítěmi žijí, často o nich vědí více než rodiče a právě tam jim může hrozit velké nebezpečí,“ říká Filip Rychetský, odborný lektor bezpečnosti na internetu počítačové školy Gopas.

Zabezpečený internet

Bezpečnost pro děti

                Nikdy na žádném místě, to platí i pro život mimo internet, nezveřejňujte své osobní údaje (hesla, rodné číslo, telefonní číslo, číslo bankovního účtu apod.). I člověk, který se vám skrze psaní může zdát velmi věrohodný a přátelský, osobních údajů může velice snadno využít. To samé platí i pro zasílání intimních fotografií!

                Ve světě sociálních sítí se může každý zdát jako kamarád. Bohužel tomu tak ve skutečnosti vždy nemusí být, proto nikdy nepřijímejte žádosti o přátelství lidí, které neznáte.

            Buďte opatrní i při rozklinkávání různých reklam i okének. Největším lákadlem jsou vyskakovací reklamy, které vám nabízí různé léky anebo mají sexuální tematiku. 
Sociální síť

Rady pro dospělé

            Samozřejmě, pro dospělé platí to samé, co pro děti. Navíc je na vás, zabezpečit vaši síť celkově. Což zahrnuje pravidelné změny vstupního hesla do pc a nainstalovat antivirový program.

                Veřejné WiFi – Jsou v dnešní době velmi oblíbené, má je valná většina barů, kaváren, restaurací, firem, hotelů anebo také škol. V každé takové WiFi však může být napojený někdo, kdo “odposlouchává“ váš pohyb na ní. Velmi riskantní je např. zadávání na ní číslo platební karty.

                Cookies soubory – Malé soubory s daty, které se používají pro identifikaci uživatele.  Nejsou hrozbou sami o sobě, ale můžou vám nemile narušit soukromí. Tyto soubory obsahují většinou vaše uživatelské jméno na webu, díky čemuž si můžete poté zobrazit i historii vašeho pohybu na stránce. Ale můžou sloužit i jako nástroj, jak o uživateli zjistit citlivé informace. Např. které stránky vyhledává, co má nejraději, pohlaví, věk nebo kolikrát jste navštívili kterou stránku.

                Od toho vám pak samotný server vyhodnocuje a přidává reklamu, u které si myslí, že by vás mohla zaujmout. Stejně to funguje i na platformách jako je například Youtube, kde se vám zobrazují nová videa nebo skladby, které by se vám mohli líbit.


Jak internet ovlivňuje svět

Internet tu s námi není nějak dlouho. Teprve před 29 let se nám známí www (World Wide Web) stal dostupný veřejnosti. Internet používáme denně a je součástí našich životů. Ať už chceme, či ne tak ovlivnil a ovlivňuje naši kulturu, a to ve velkém.

Různé sociální sítě na mobilu

 Spousta analytiků a myslitelů měla za to, že internet nic ve světě nezmění a bude více méně zanedbatelný. Ovšem internet změnil způsob, jakým pracujeme. Velké firmy našli způsoby, jak jej využít. Ovšem nejvíce to využívají nové podniky a začínající podnikatelé. Můžete na internetu najít nápad, který realizujete. Také jsou tu nové příležitosti. Čím více se web rozrůstá, tím více problémů vzniká a pokud budete vy kdo vymyslí řešení tak jste v balíku.

 Ovšem internet neovlivnil jen podnikání a ekonomiku, ale na čem to můžeme nejvíce pozorovat: mladou kulturu. Koncepty času, vzdálenosti. Můžete se bez problémů jít teď bavit s někým z Japonska a do konverzace se může připojit Američan. A už tímhle se ovlivňují různé kultury. Také díky internetu je jednoduší produkovat a šířit cizí hudbu. Velice populární je K-pop což by před internetem u nás snad nenapadlo nikoho poslouchat Korejskou populární muziku. A i kdyby napadlo asi by si ji daný člověk neměl, jak poslechnout. To samé platí řekněme u filmů, komiksů, nebo mangy.

 Internet a media mohou velice silně a jednoduše ovlivňovat lidi a jejich chování. I když to může znít jako špatná věc tak to určitě není tak jednoduché. Například na Redditu byla výzva kdy se lidé zvedli a uklidili velice znečištěné pláže a lesy. A jelikož to někdo udělal první a ukázal to další lidé udělali to stejné. Samozřejmě případů je mnohem více s různými dobrými skutky. Někdo může říct, že internet a může podněcovat špatné chování, a ne zrovna hezké činy. Ale nalijme si čistého vína. Jestli je někdo jednoduše ovlivnitelný k tomu, aby udělal něco špatného tak by toho člověka mohl ovlivnit kdokoliv na ulici…
Obrazovky s binárním kodem

 Internet nám přinesl spoustu věcí, některé super a některé méně super. Bude to nejspíš s námi už na vždy a je neoddělitelnou součástí naší kultury.

Soukromé společnosti konkurují bankám

Už jste slyšeli tu novinku? Soukromé společnosti poskytují velmi výhodné podmínky úvěrů. Snížily úrokové sazby, a naopak navýšily výhody. Díky tomu můžeme mluvit o opravdové revoluci ve světě financí, potažmo ve světě bankovnictví. Soukromé společnosti už nejsou v úpadku, a proto to nemusí být nutně poslední možnost, kterou volíte, ale může se jednat o vaši první volbu. Snížená sazba úroků poskytuje dostatek prostoru klientům a nízké splátky. Úvěry si mohou sjednávat jak soukromí občané ve formě spotřebitelského úvěru, samozřejmě za velmi výhodných podmínek, tak také podnikatelé formou podnikatelských úvěrů.

dům

Obraťte se na nás kdykoliv

Většinou se na nebankovní společnosti lidé obraceli až v případě, že měli finanční problémy a zejména tehdy, když ještě předtím byli v bance, kde je odmítli. Takových případů známe milion. Nejprve jde klient do běžné banky, nebo do několika bank, jenomže všude se dozví jedno a to samé, že mu banka nepůjčí. Čím je to způsobeno? Hlavním důvodem bývají často špatné registry neboli záznam v registru dlužníků. Pokud jej máte, můžete se rozloučit s půjčkou z banky, to vám říkáme na rovinu, tak to prostě je.

investice

Bankovní společnosti navíc musí poslouchat pravidla, takže tam neexistuje žádná výjimka. To naše společnost je daleko tolerantnější. Nejenom, že si u nás můžete půjčit i za předpokladu, že máte záznam, ale můžete si půjčit i v případě, že nejste pro banku dostatečně bonitní klient. Co to znamená? Často klienti v bankách nedosahují takových příjmů, jaké jsou pro banky žádoucí, mají vysoký věk nebo dluhy. Ani v těchto případech v bance úvěr nezískáte. Naše soukromá společnost však veškeré tyto nedostatky toleruje. Jsme schopni a ochotni vám zajistit úvěr i za těchto složitých podmínek, a to stále s výhodnou sazbou a s veškerými výhodami, které běžně poskytujeme k našim úvěrům https://www.hypotekybezregistru.cz/.

  • Obrátit se na nás můžete kdykoliv. Nenechávejte to na poslední chvíli. Z vlastní zkušenosti víme, jak se posléze všechno musí řešit narychlo. I na to jsme však připravení. Vyřízení je u nás velice rychlé. Zbytečně klienty nebrzdíme ani nezdržujeme. Peníze můžete získat do 24 hodin od podpisu smlouvy.

Kudy vede cesta k bitcoinu

První digitální měna spatřila světlo světa roku 2009. Od té doby již uplynulo několik let a tato kryptoměna získala několik dalších následovatelů, kteří se snaží vyvarovat nedostatků té první. Počet bitcoinů, tak se totiž tato první kryptoměna jmenuje, které by měly být víceméně všechny kolem roku 2030 poslány do oběhu, převyšuje kusově počet 20 milionů.

dva bitcoiny

Je čím dál obtížnější je vytěžit, nicméně pokud chcete nějaký vlastnit, měli byste si pospíšit, neboť po jejich konečném vytěžení, už by žádné další do oběhu jít neměly. Vzhledem k tomu, že se jedná o digitální měnu, je přirozené, že nebudete v ruce držet reálnou minci, nýbrž je budete mít uložené buď ve svém osobním počítači v elektronické peněžence, nebo je můžete uchovávat u nějaké osoby či firmy, která tuto službu poskytuje.

sloupky bitcoinů

Jak si nějaké opatřit?

Začněme dobrou zprávou. Nejsnazší cestou je jejich nákup. Nemusíte si jej ani pro začátek kupovat celý, je totiž možné koupit si jen jeho část. K tomu slouží stránky (většinou v angličtině), na kterých si založíte účet a poté se může pustit již do nákupu některé z kryptoměn. Mnohem zajímavější a možná také dobrodružnější cesta, jak získat bitcoiny, se stává ze samotné těžby této virtuální měny. Obáváte se, že to bude pro váš příliš náročné? Pokud si pořídíte moderní a výkonné zařízení, které je k tomu určené, jako například asic miner, nečekává vás až tak obtížný úkol.

virtuální trh

Pod slovem těžba si nesmíte představit skutečnou těžbu nějaké horniny, nýbrž spíš sezení u výkonného počítače, na němž budete potvrzovat finanční transakce. Správu digitální měny nemá totiž na starost nějaká klasická banka, nýbrž sami uživatelé. Díky tomu se jedná opravdu o výjimečnou věc, do které se vyplatí investovat čas i peníze. Jak již bylo řečeno, k těžbě potřebujete specializované zařízení, které vás sice bude něco stát, ale zase platí, že čím lepší si pořídíte, tím snazší pro vás bude bitcoiny získat.