Zkuste si práci architekta, a navrhněte si vlastní dům

Koupit starý dům, a celý si jej zrekonstruovat dle svého je častým způsobem, jakým si lidé pořizují vlastní bydlení. Důvodem je mimo jiné i fakt, že stavebních pozemků je málo, nebo už zkrátka dostali dům po prarodičích, a nyní si jej chtějí přeměnit k obrazu svému. Je to také způsob, jak si přijít na nějaké peníze, pokud později nabídnete opravený dům k prodeji. V počítačové hře House Flipper si můžete vyzkoušet práci architekta, dělníka, i designéra v jednom. O co jde?

stavba domu

House flipper

House flipper je velmi propracovaná hra, ve které z pohledu první osoby přetváříte staré domy, učíte se novým věcem, a získáváte si tak peníze, které můžete mimo jiné použít i na vylepšení vlastní kanceláře. Z počátku toho moc neumíte, a tak se vaše zakázky stávají pouze z pracovních nabídek u lidí, kteří chtějí například vymalovat, nebo vyměnit radiátory. Později když našetříte, můžete koupit a zrekonstruovat první dům, a zkusit jej prodat. Později už kupujete domy další, větší, lepší, a prodáváte je pochopitelně za vyšší částky. Jde také o to naplnit očekávání potencionálních zákazníků, která se vám objevují v textových ikonkách. Hra je v češtině.

Od základů

Na začátku máte starý dům, plný špinavého nábytku, nepořádku, a se zarostlou zahradou. Nejprve tedy musíte vše uklidit, posekat trávu, vymést pavučiny, umýt okna. V této hře to děláte ručně, a není to žádná rychlá práce. Můžete prodat dveře, okna, a veškeré vybavení, které se vám zkrátka nezamlouvá. Rovněž lze zbourat stěny, a postavit je dle svého uvážení. Pak musíte vymalovat, což také nepůjde jedním kliknutím, a položit podlahy. Na výběr máte pestrou škálu barev, tapet, obkladů, dlaždic, koberců a dalšího.

myš a klávesnice

Funkčnost

Aby bylo v domě vše jak má být, musíte to sami nainstalovat. Kousek po kousku budete montovat radiátory, umyvadlo, vanu, záchod, ale i klimatizaci. Můžete vybourat stěny a okna použít kde chcete.

Vybavení

Poté dům vybavíte nábytkem, osvětlením, i dekoracemi, a to vše dle vlastního výběru. Možností je spousta, a vybere si každý. Jaký styl zvolíte, je pouze na vás.

Co vše lze předělávat?

Kromě klasických místností jako je třeba ložnice, obývací pokoj, či kuchyně, můžete přetvořit sklep, pokud jej dům má, udělat bunkr, či garáž. 

Zahrada

Dalším úkolem bude také přetvořit zahradu. Posekat trávník, položit nový, vydláždit chodníky, sázet rostliny a stromy. Při sázení musíte kopat, vkládat, i zalévat. Na zahradu mžete umístit altán, bazén, a mnoho dalšího. Zahradu pak můžete přihlásit do zahradní soutěže, a zvýšit tak cenu domu.

Zajímavosti

Ve hře neobjevíte jen obyčejné domy, ale je zde i dům, kde straší, vesmírná základna, starý hrad s tajemnou komnatou, a mnoho dalšího.

Doplňky do vaší zahrady

Pokud vlastníte zahradu, určitě vás nejednou napadlo, jak byste ji mohli ještě vylepšit. Krásně vonící a pestrobarevné květiny jsou chloubou nejednoho záhonu, a stromky a keře kolikrát harmonicky doplňují trávník. Pokud ale zahradu doplníte nejrůznějšími dekoračními prvky a netradičními ozdobami, vnesete si s nimi zároveň jisté kouzlo. A nejen to, můžete jimi také hezky doladit celkový dojem celé zahrady a zpříjemnit si tak již už tak útulné prostředí.
dekorační studna
Čím vším se dá zahrada obohatit?

Zahrada většinou odráží vkus a povahu jejího majitele, proto by se každý zahrádkář měl obklopovat tím, co se mu opravdu líbí a co odpovídá jeho představám. Pokud máte pocit, že by právě vaše zahrada chtěla ještě něčím okořenit, můžete sáhnout třeba po cenných doplňcích, či jen po těch podomácku vyrobených. Záleží jen na vás, jaké dekorační prvky si zvolíte, na výběr jich je opravdu mnoho. Při výběru však myslete na to, aby vás vámi vybrané dekorační prvky nejen zaujali na první pohled, ale aby vás tak trochu chytly za srdce a těšily vás pokaždé, když se na ně podíváte.
malá fontána
Jaký materiál vybrat?
Zahradní doplňky jsou dnes vyráběny z různorodých materiálů. Vybírat můžete z kovových, betonových, keramických, ale také dřevěných, plastových, kamenných či skleněných materiálů. Navíc se liší tvarem, funkcemi, cenou i kvalitou. Je jedno, co si zvolíte právě pro vaši zahrádku, důležité je, aby dekorační prvek doladil celkový dojem a osobitý ráz vaší zahrady. A je jen na vás, po čem zrovna vy toužíte.
krásný vřes
·         Kameny jsou vhodné nejen jako stavební materiál pro zídky či cesty, ale vyjímají se také jako opracované doplňky různých struktur, barev i tvarů.
·         Plasty dovedou vytvořit dokonalý kontrast s přírodou, zvláště pokud necháte vyniknout různorodou barevnost.
·         Dřevo je oblíbeným doplňkem nejedné zahrady. Vyzařuje příjemné teplo a zároveň dokonale ladí s přírodou.
·         Skleněné doplňky jsou nádherné, zvláště pokud jim dopřejete souhru s vodou.
·         Kovová díla jsou působivá, ale měla by ladit se stylem zahrady.

Zatočte s plísní jednou pro vždy

Poznávacím znakem plísní je to, že se v největší pravděpodobnosti ukazují stále na stejných místech a rozrůstají se. Nejnáchylnější jsou prostory s velkou vlhkostí jako je koupelna, kuchyně a místnosti, kde se suší prádlo. Také záleží na venkovním zateplení domu, zejména zdali vzduch cirkuluje, nevytváří se tzv. teplotní mosty a vlhkost se nesráží uvnitř.
 prostory s plísní
Plísně mohou obyvatele domácnosti velmi potrápit, jsou původcem různých druhů alergií, astmatu či vyrážek. Ihned poté, co se u vás objeví, je nutné s nimi začít bojovat a nevzdávat se po prvním viditelném neúspěchu. Jsou odolné a dokážou přežít v nehostinných podmínkách.
 
Základním kamenem úrazu je nedostatečné větrání místností a vysoká vlhkost způsobená zejména mokrým prádlem na sušácích rozmístěných po bytě. Prádlo obsahuje velké množství vody, která se vsakuje do stěn a je živnou půdou pro plísně. Řešení jsou dvě, pořídit si sušičku na prádlo nebo odvlhčovač vzduchu s funkcí sušení prádla. Provoz sušičky je dražší a jako spotřebič zabírá více místa, na druhou stranu je prádlo z ní nadýchané, zbavené prachu a je ideálním řešením pro alergiky. Odvlhčovač je levnější variantou, kdy cirkulací vzduchu probíhá odvlhčení prádla a jeho následné sušení. Prádlo není tak namáháno jako v sušičce vysokou teplotou a zachovává si své vlastnosti.
 typy plísní
Kuchyň lze chránit používáním kvalitní digestoře a vařením s poklicemi. Výběr byste neměli podcenit, ideální je poradit se s prodejci a konzultovat velikost místnosti, kterou bude digestoř odsávat. Dostatečný výkon je důležitý, vzduch v prostoru by se měl vyměnit 7x – 10x za hodinu.
 
V koupelně, kde je vysoká koncentrace vodních par, je důležité instalovat koupelnový ventilátor, po sprchování za sebou zavírat dveře, aby nedocházelo k dalšímu šíření vlhkosti. Přebytečnou vodu, která zůstala ve sprše nebo vaně vždy setřít stěrkou a pravidelně uklízet.
 
Neposledním řešením může být tzv. chytrá houba. Mikroorganismy živící se přímo plísněmi, jsou ve formě prášku a aplikují se na zdi a postižená místa pomocí válečku či štětce, míchají se s vodou pro ochranné nátěry nebo se přidávají do barvy.

Jak si zpříjemnit domácí atmosféru?

Někteří více stojí o vyrovnalost rodinných vztahů či pohody mezi spolubydlícími a ideálně laděný interiér považují až za druhořadé. Nehledě na to, zda se s tímto pohledem ztotožňujete nebo naopak dáváte stejnou váhu či dokonce preferujete vhodně upravený vnitřek pro zlepšení vnímání, uzpůsobení fyzického vybavení napomůže i úsilí o zlepšení poměrů mezi členy.naaranžovaná místnost.jpg
Uvědomte si, u čeho všeho máte domnění, že nezapadá a nějak se vyjímá stylu ostatního. Harmonizovat předměty a zrcadlit svůj jedinečný vkus zabrání kýčovitosti a přeplácanosti různorodých objektů všelijak po místnosti. Ve své domácnosti zkrátka nemůžete zakomponovat vše bez uvažování a pro dosažení co nejútulnějšího výsledku je potřeba si s uspořádáním vyhrát.
Ukliďte si. Udržovat pořádek není pro každého lehkým úkolem, avšak představuje nevyhnutelný krok pro běžné fungování v určitém prostoru. Jestliže zahrnete urovnávání věcí na svá místa do každodenní rutiny, přestane vznikat chaos, který může vytvářet úzkostlivé pocity a stres vedoucí k nežádoucímu dojmu z vlastního působiště. Ať už zvolíte jakoukoli metodu pro zachování čistoty, projeví se to i na Vaší mentální stránce.
Pořiďte si rostliny. K o stupeň lepšímu vnímání domova může napomoci i nárůst počtu živých organismů. Jestliže pro Vás netvoří pravidelné zalévání, zajišťování denního světla apod žádný problém, pak nákup flóry nečiní vůbec špatný nápad. Mimo jiné také prozáří celý pokoj a dodají přirozené zeleni.komfortní pocit vícero osob.jpg
Protřiďte svůj majetek. Vždy jste chtěli nahradit některé věci odložené na skříni či vystavené na poličce za jiné, ale rvalo Vám srdce se jich definitivně zbavit? Dejte všechny dohromady a proveďte s nimi rychlý proces, přičemž je vyměňte za nové více vyhovující Vašim preferencím. Ihned uvidíte, že se domů budete vracet o to raději.
I když možná stojíte především o zdokonalení vzájemného přístupu osob ve Vaší domácnosti, myslet i na vlastní přednosti, za předpokladu provádění kompromisů ve změnách, by se nemělo opomínat.

Máte možnost požádat o půjčku u nebankovní společnosti

Důvodů, že vám banka vaší žádost o půjčku neschválila, může být více, máte například d pro banku nízký příjem, nebo máte v registru záznam, že jste se někdy zpozdili se splátkou, nebo jste měli dluhy na zdravotním nebo sociálním pojištění, či jste dokonce měli exekuci na svůj majetek kvůli zadlužení. U nebankovní společnosti máte možnost požádat o nebankovní americkou hypotéku, tam stačí jen to, že jste schopni půjčku, tedy hypotéku, i když máte nízký příjem, splácet. A nikoho zde nebude také zajímat, na co konkrétně půjčené peníze chcete využít. A unebankovní společnosti je i tolerance menších záznamů v registru. Už mám hypotékuMáte také možnost dlouhodobého splácenípůjčených peněz, a to až třicet let. A to je velmi dlouhé období. Je tady také samozřejmé, že se musí u americké hypotéky bankovní i nebankovní společnosti jistit, že budete řádně splácet. Jistí se obě stejným způsobem, a je to tím, že klient musí dát do zástavy nemovitost, může to být například dům, byt, chata, nebo i komerční nemovitost. Uvedená nemovitost je daná do zástavy, po splácení půjčených peněz je z ručení vyjmutá. Nemusíte mít obavy, že o chatu nebo byt přijdete nekalým způsobem, tento postup je daný zákony a navíc nad činností uvedených obou společností dbá státní dohled a to je svým dozorem Česká národní banka. Spořit nebo nespořitPokud nemáte čím ručit, tak nemusí být chata ani vaše, může být i od třetí osoby. A odhad této nemovitosti dané do zástavy neplatíte. Navíc potřebujete peníze rychle, protože potřebujete nové vozidlo co nejrychleji. Cesta do zaměstnání, které je příliš vzdálené od místa bydliště, se jiným než vlastním vozidlem značně prodražuje i prodlužuje. A tyto hypotéky jsou opravdu rychle uzavřené, bez zbytečného papírování. Ale nemusí to být jen koupě nového auta, proběhlo dědické řízení a potřebujete vyplatit ostatní dědice? Nebo jste zjistili, ževáš bytpo letech užívánípotřebuje kompletní rekonstrukci? Využití této půjčky je opravdu velmi široké.

Jak vybrat dokonalou pohovku

Znáte to – přijdete do Ikea či jiného nákupního centra s vybavením interiérů a nejradši byste měnili celý svůj byt. Pokud na to máte peníze, máte vyhráno. Pokud je ale realita opačná a vaši peněženku by zabolela jakákoliv renovace, určitě si dáte na čas, než nějaký kus nábytku či vybavení opravdu koupíte.
moderní obývací pokoj
Nový gauč není nejlevnější položkou na vašem nákupním seznamu. Za kvalitu, provedení a životnost si musíte připlatit. Jak to ale udělat, abyste vybrali ten pravý? Na začátku je samozřejmě přemýšlení o interiéru vašeho obývacího pokoje. Musíte si naměřit rozměry a rozhodnout se, kam nový gauč umístíte. Až potom můžete začít vybírat.
První pravidlo zní: nikdy nevybírejte podle nejnovější módy! I když je to lákavé, módní trendy se brzy okoukají a vám za půl roku zbyde nemoderní pohovka. Hledejte spíše nadčasové kousky v neutrálních barvách, které se dají kombinovat s různými druhy nábytku. Dříve nebo později se rozhodnete přemalovat obývací pokoj na jinou barvu či změnit dekorace. V takové chvíli nechcete pohovku vyhazovat.
Další pravidlo nákupu: nejdříve otestujte pohodlí! Pohovka může být překrásná, ale místo sezení se na ni pouze dívat nechcete. V dnešní době je moderní vyrábět pohovky s malými opěrkami, které ovšem nejsou příliš pohodlné. Vyzkoušejte proto, jestli na gauči zvládnete sedět delší dobu a co na to říkají vaše záda.
pes na gauči
Materiály jsou další kapitolou. Bohužel nikdo vám nedá recept na to, které vydrží. Vysoká cena nutně neznačí dlouhou životnost. Podívat se před nákupem na recenze například na internetovém portálu Heureka by mělo být nezbytností.
Také je důležité nezapomínat na funkce. Rozkládací pohovka vám umožní pohostit návštěvy a bude velmi praktická. Nebo například stolek na nápoje vestavěný do pohovky může přinést spoustu užitku. Rozhodně koupi pohovky dobře zvažte a promyslete a nekupujte první, která se vám zalíbí.

5 tipů, jak se zabavit na zahradě, když nejste zahradník

S příchodem léta je občas těžké vymýšlet možnosti, jak se zabavit. Zdá se to nemožné, už vás žene představa, že celý den proležíte a celý den bude opět zbytečný. Tomu však můžete zamezit pokračováním ve čtení tohoto článku.
 
1. Přečtěte si knížku
 
Neuvěříte, jak rychle čas utíká při čtení knížky. V letní dny se vám navíc naskytne to nejlepší možné světlo. Proč nevzít do ruky romanťák, fantasy, sci-fi, nebo nějakou tu dobrodružnou knihu a neponořit se do světa plného zážitků?
puntíkované kameny
 
2. Zapojte celou rodinu
 
Hry mohou nejen zkrátit dlouhý letní den, ale také vytvořit příjemnou atmosféru. Buď můžete zkusit stolní tenis, nebo improvizovat, vzít míč a pálky a vytvořit provizorní domácí tenisové hřiště. A pokud je opravdu horko a toužíte spíše po klidnější hře, můžete zkusit kupříkladu pétanque.
 
3. Probuďte své kreativní já
 
Pokud už nic, tak je nejvyšší čas se trochu rozvíjet. A jak? Například můžete kreslit, malovat. Nejen na papír, využijte vše, co máte na zahradě! Proč nenamalovat něco pěkného na kameny? Také máte rozhodně na zahradě dřevo, které se dá využít k malování, nebo k dalším dvěma činnostem, které se za poslední rok staly velmi oblíbenými. Vyřezávání a vypalování tvarů. A pokud jste šikovní, můžete výrobky i prodávat.
boj s vodou
 
4. Osvěžte se po domácku
 
Ne každému se poštěstí mít vlastní bazén. Mnoho z vás si jistě pamatuje na nafukovací dětské bazénky a na zklamání, když už pro vás bylo moc malé. Ale správný šikula si vždy poradí, vždyť vám bohatě stačí hadice, která jindy slouží pro květiny. Taková letní sprcha je zábavou pro menší i pro dospělé. A pamatujete si tu radost, když se na zahradě díky tomu vytvořila duha?
 
5. Pro jednou si odpočiňte
 
Po náročném dopoledni plném práce, vaření, uklízení, si zasloužíte trochu lenošení. Ať už na sluníčko chytit barvu, nebo do stínu jen tak si odpočinout, takový spánek je kolikrát nejlepší. K tomu si připravit ledovou domácí limonádu, pustit si muziku a užívat si letní den.