Pořízení pejska

Pejsek je rozhodně skvělý parťák do života, ovšem musíme se o něj pečlivě starat a trávit s ním čas. Akita Inu je plemeno, které Vám může změnit život.

Pořízení pejska

Musíme se mu věnovat

Pes je rozhodně skvělý společník, což platí již od nepaměti, protože přátelství mezi člověkem a psem může být opravu velmi silné pouto, jenž jen tak něco nerozdělí. Rozhodně byste měli vědět, že je to parťák na spoustu let a abyste byl pán i mazlíček spokojený, tak se musíte zvířeti opravdu věnovat, a to každý den, takže to není mazlíček pro někoho, kdo je celé dny v práci.

zlatý retrívr

Pejsci v bytě by měli například chodit alespoň třikrát za den na procházku, což samo o sobě zabere dost času. Kromě toho je to také finanční zátěž, protože pejsek musí mít dobrou zdravotní péči a krmivo, aby byl dobře prospíval. Také záleží na pořizovací částce, kdy můžete mít štěně zdarma, ovšem s rodokmenem a papíry může vyjít na desítky tisíc korun. Samozřejmě to bude chtít také trpělivost, protože třeba takové štěňata si rádi hrají, takže Vám můžou roztrhat různé věci. Proto byste měli pořízení dobře zvážit se všemi členy domácnosti.

Výběr plemene

Nabídka je v dnešní době poměrně široká, a proto máme rozhodně z čeho vybírat. Od pejsků třeba z útulku nemáme většinou jistotu v původu, což u čistokrevných psů s dokumenty ano, ale musíme budou nás něco stát. Zvolit vhodné plemeno je základ, protože třeba velké bojové plemeno nemusí dobrý nápad do bytu s dětmi. Na internetu je o jednotlivých plemenech spousta informací, takže je dobré si je pročíst. Velmi oblíbené je štěně Akita Inu, jenž pochází z Japonska a má nádherný vzhled.

Akita Inu

Mezi jeho vlastnosti můžeme zařadit milost, kdy jsou skvělí společníci, a proto budou stát vždy při Vás. Hodí se také na výcvik, přičemž pokud se pejskovi budeme opravdu správně věnovat, tak může vyhrávat různé soutěže. Na webu je přímo možnost kontaktovat lidi, kteří se nabití štěňata tohoto plemene, a proto si jej můžete snadno pořídit. Tato společnost se přímo zaměřuje na tohle plemeno, a proto třeba pořádá různé aktivity.

Doporučené články