Mobilní domky mají mnoho pozitiv

Již v mladých letech by si každý měl naplánovat, kde nakonec bude žít, a to ještě před založením rodiny. Dnes je to však docela problém, jelikož k tomu je potřeba bydlení, a to se v současné situaci dost špatně shání. Samozřejmě, vždy se dá žít v nájmu, avšak nejedná se o úplně nejlepší řešení. Daleko rozumnější, a to i co se financí týče, je koupit si něco svého. Jenže obytné nemovitosti jsou natolik drahé, že si jejich koupi nejen mladí, ale i lidé ve středním věku často nemohou dovolit. Dříve se tato problematika jednala pouze větších aglomerací, nicméně dnes je to problém celé republiky. Když se byty nestaví, je jasné, že jejich cena bude růst i nadále.

Domek z bankovek

Proto byla zaznamenána zvýšená poptávka po různých alternativách, nejčastěji po mobilních domech. Ty jsou zajímavé nejen svou cenou, ale i dalšími kvalitami. Žijeme v době, kdy mobilheim není symbolem chudoby, ale standardní bydlení se vším všudy. A alespoň o nejnovějších verzích se toto říci rozhodně dá.

Nové verze mají vše

Doby, kdy se na mobilní domy pohlíželo skrze prsty, jsou snad již definitivně pryč. kdysi k tomu byl důvode, jelikož se opravdu nejednalo o nic extra a mohly sloužit tak maximálně k přespání. V současných modelech se však dá velmi pohodlně bydlet, tedy v menším počtu lidí. Je pravda, že nejsou určeny pro velké rodiny, ale maximálně pro tři stálé uživatele. Toto je docela nevýhoda, která se nejspíše ani u budoucích typů nezlepší. Na druhou stranu, když bude výše zmíněné podmínky dodrženy, jde o velmi dobré bydlení s moderním vnitřním vybavením a skvělým zateplením.

Domek z peněz

Je libo chatu?

Kdo má volný pozemek a rád by si z něj udělal místo k rekreaci, může mobilheim využít třeba jako chatku na léto. Výhodou tohoto řešení je, že není potřeba používat nejnovější domek, ale bohatě postačí i něco dříve vyrobeného, což samozřejmě ještě více sníží náklady.

S půjčkou se to zvládne

I na množství peněz, které máme my lidé k dispozici, záleží, jaký vedeme život. Když máme peněz dost nebo ještě lépe víc než dost, můžeme si dovolit pomalu cokoliv, co nás jenom napadne, a pak naše existence skutečně může stát za to, kdežto u lidí, kteří dostatkem peněz neoplývají, to už ani zdaleka tak jednoznačné není, ti už mají ke kvalitnímu životu leckdy dost daleko.

detail karty

A tak si vyděláváme, abychom peníze měli a mohli si spokojeně žít. A dokud se nám daří vydělávat, můžeme si pořídit všechno, co chceme mít, a je nám dobře. Ale co když nám peníze dojdou a další jsou stále v nedohlednu? Jak to potom aspoň nějak zvládneme?

Když už to dojde do situace, v níž nemáme na zaplacení ani důležitých a nepostradatelných záležitostí, je často rozumným řešením vzít si půjčku. Ta nám totiž může pomoci, když se potýkáme s finančními problémy marně, když jsou naše finanční poměry nad naše síly. A jediné, nad čím se tu vlastně musíme zamyslet, je to, že se taková půjčka musí později splatit, a proto bychom si ji měli určitě brát za takových podmínek, které dokážeme splnit. Abychom své současné problémy neposunuli jenom na později a třeba si je navrch ještě nezkomplikovali.

kreditní karty

A kterou půjčku si mnozí z nás v těžkých časech berou? Pro leckoho je tím nejlepším pomocníkem hypotéka bez doložení příjmu https://www.hypotekybezregistru.cz/. Ta se hodí každému, kdo potřebuje půjčit třeba i dlouhodobě hodně velké peníze. Protože tady se moc nezajímají ani o výši žadatelových příjmů, záznamy v registrech dlužníků nebo exekuce. Tady se jenom musí dát na dobu splácení do zástavy nemovitost, aby bylo jisté, že si nebankovní společnost přijde na své, že bude celá půjčka i s úroky podle dohody vrácena. A kdo má nemovitost, ten si tu tedy může půjčit. A ve finanční tísni si tím třeba i citelně usnadnit svůj život.

Půjčky firmám, podnikatelům a živnostníkům

Každý podnikatel by si přál, aby šlo podnikání hezky od ruky. Nejlepší by bylo, kdybychom měli hned velké příjmy a nemuseli si dělat existenční problémy.

Ať už máte malé řemeslo a jste živnostník, útulnou a skromnou kůlku někde za domem, kde vyrábíte své výrobky nebo jste naopak obchod, provozovna či velká firma, tak jistě víte, že na začátku se musí více investovat, než začne člověk vydělávat. Právě z těchto důvodů se potřebují peníze. Když je dobré období, tak je potřebujete jednou a jste za vodou, ale když se naopak naskytne nějaké horší období, pár měsíců je krize, nemáte z čeho platit energie, běžné náklady a lidi, tak hned víte, že je potřeba dalších peněz. Pro všechny tyto případy, ať už se vašemu podnikání daří nebo nedaří, jsou tu nebankovní hypotéky.

muž pracovní stůl

Úvěr s ručením nemovitosti pro podnikatele se nazývá nebankovní hypotéka bez registru.

Nechcete zbytečně přeplatit? Naopak si přejete, abyste všechno vyřídili snadno a rychle, protože na peníze nemůžete čekat? Jaké jsou tedy podmínky u soukromých společností?

Setkat se můžete například s dlouhou dobou splatnosti až 30 let. U každé hypotéky musíte ručit nemovitostí, ale můžete ručit naprosto jakýmkoliv druhem nemovitosti. Z ní získáte až 70% hodnoty. Měsíční splátky jsou velice nízké a vyřízení je velice jednoduché. Do 24 hodin můžete mít schválený úvěr a vyplacené peníze na druhý den. To všechno navíc vyřídíte z pohodlí domova.

muž hodinky

Peníze však musíte použít do podnikání, provozu, firmy nebo živnosti, protože se jedná o podnikatelský úvěr. Můžete s nimi však zaplatit cokoliv, co zrovna potřebujete, ať už se bude jednat o rozjezd podnikání, o koupi nového zařízení či vybavení, nebo naopak o vyplacení dluhů, exekucí či cokoliv dalšího.

Dalším bonusem je fakt, že se nemusí dokládat daňové přiznání. Toleruje se totiž jakékoliv, i v případě, že by bylo nízké. K tomu všemu se neprohlíží registry dlužníků, takže pokud byste náhodou měli záznam a kvůli tomu neuspěli s půjčkou v bance, tak soukromé společnosti tyto nesrovnalosti neřeší a mohou vám půjčit i za předpokladu, že máte záznam v registrech dlužníků.

Potřebná dávka financí

Ocitli jste se ve finanční situaci, ze které sami nedokážete najít cestu? Máte před sebou takřka neřešitelný peněžitý problém, který ale musíte dostat pryč, abyste mohli zase dýchat? Potřebujete opravit dům, auto nebo dokončit probíhající stavbu? Máte celou řadu malých půjček, které je potřeba konečně dostat ze hry, abyste mohli zase začít žít? Dostala vás stávající situace do obtíží?

 

  money-4899491_640

 

Hypotéky pomáhají lidem už několik desítek let a jedná se o zaručený způsob, jak si sjednat opravdu velký finanční přínos do vaší domácnosti. Největší výhodou hypotéky je to, že se dostanete k opravdu velkým částkám, které si normálně v bance nepůjčíte, a to vše je zajištěno nemovitostí, která ani nemusí být vaše – to znamená, že budete moci v klidu splácet a v případě, že by se cokoliv zvrtlo, vždycky tam bude nemovitost, která vás zachrání. Samozřejmě, ani hypoteční úvěry se neposkytují jen tak kde komu. Vždycky se společnost bude přesvědčovat, jestli máte dostatečný příjem na to, abyste řádně spláceli – nikdo totiž nechce váš dům prvoplánově. Ona je to taková pojistka pro případ, že by se výpočty a očekávání ukázaly jako chybné a bylo třeba alespoň nějak zhojit narůstající dluh.

house-5328786_640

Vždycky musíte prokazovat, že máte dostatečný příjem na to, abyste si s hypotékou dokázali poradit. Pakliže nemáte příjem, žádná seriózní hypoteční společnost nebo banka vám úvěr nedá. A to je pro vaše vlastní bezpečí. Samozřejmě, v případě, že příjem nemáte a stejně vám nějaká společnost úvěr nabídne, zbystřete, protože se ve valné většině jedná o nějakou čertovinu, která z vás má vytáhnout nejen peníze, ale i předmětnou nemovitost – vždy si ověřujte, jaké jsou podmínky hypotečního úvěru a jaké jsou například úroky z prodlení při opožděných splátkách.

 

Vždycky se přesvědčte také o tom, že nemovitost byla skutečně oceněna tak, aby pokryla co možná největší část hypotéky. Vždycky chtějte nemovitost ocenit odborníkem, nikdy to nedělejte „jen tak od oka“.

Proč zvolit právě nebankovní společnost a v čem je výhodnější?

Tíživá finanční situace, zvláště v této těžké době, může zaskočit každého z nás. Pokud jste se tedy také dostali do tíživé finanční situace a přemýšlíte, zda se spolehnout na svou banku či se vydat novou a neznámou cestou k nebankovním poskytovatelům, brzy zjistíte, že druhá volba je ta správná. Získat nebankovní půjčku je totiž mnohem jednodušší, což možná už dávno víte.

 

Vše v pohodlí vašeho domova

klíče od domu

Mnoho bank i v dnešní internetové době neumožňuje sjednání půjčky online. Pro sjednání úvěru musíte mnohdy na pobočku, dokládat řadu dokumentů a posléze čekat, jaké stanovisko banka k vaší žádosti zaujme. Nebankovní společnosti jsou při sjednávání úvěrů daleko vstřícnější. Nemusíte totiž absolvovat zdlouhavý pohovor, ani dokládat řadu dokumentů. Žádost vyřídíte hravě online během několika málo minut. Potřebovat budete pouze připojení k internetu, počítač a osobní doklady.

 

Benevolentnější podmínky pro každého

V dnešní uspěchané a náročné době, není vůbec těžké dostat se do situace, kdy zkrátka nejste schopni dostát svým závazkům. V takovém případě se s největší pravděpodobností dočkáte negativního záznamu v některém z registrů dlužníků. Ovšem v tu chvíli ztrácíte u bank na důvěryhodnosti a většina bank vám v takovém případě úvěr nejspíše neschválí.

dům puzzle

Oproti tomu řada nebankovních společností do registru dlužníků vůbec nenahlíží, a pokud ano, neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí úvěru. Hypotéka bez registru Nebankovni-hypoteky-uvery tak může být skvělý úvěrový produkt, který se jistě bude řadě žadatelů zamlouvat. Podmínky pro získání půjčky jsou u nebankovních společností daleko mírnější, na půjčku tak mohou dosáhnout i tací, kteří by jinak v bance vůbec nepochodili.

 

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv volbu, vždy si dopředu prostudujte všechny podmínky, ke kterým se podpisem smlouvy zavazujete.

Akceptovat lze leccos

Když si člověk v dnešní době potřebuje někde půjčit peníze, může. Není to žádný problém. Nebo přesněji není problém najít nějakou tu nabídku. Ovšem na rozdíl od nalezení nějaké výhodné půjčky nebývá nejednou snadné splnit její podmínky. A pak je naprosto lhostejné, co se tu nabízí a co by žadateli nejlépe vyhovovalo, tento zkrátka musí brát to, co je mu dostupné. A čím hůř na tom žadatel po finanční stránce je, tím menší jsou i jeho naděje na to, že vůbec někde uspěje.

Nejednou pak tomu, kdo má jenom nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, i jiné dosud nesplacené půjčky a další stinné stránky, padne do oka americká hypotéka bez registru Fahd. Stačí si přečíst jenom její název a hned je jasné, proč je tomu tak.

staré peníze

Prostě každého hned napadne, že když se taková hypotéka obejde bez registru, má tu daleko větší šanci v případě, že na registry rozhodně nemůže být pyšný. A taková daleko vyšší šance u zmíněné půjčky skutečně je, a to navzdory nepřesnosti jejího názvu, vycházejícího už dnes pouze ze zažité praxe v minulosti. I zde se totiž už dnes poskytovatel, tedy nebankovní společnost, musí zajímat o to, jak žadatelovy registry dlužníků a další věci vypadají. Ovšem výhodou takovéto nebankovní hypotéky je skutečnost, že se třeba právě ony nedokonale vypadající příjmy či registry nemusejí brát zase až tak moc vážně, že se tu dá nejeden nedostatek bez problémů tolerovat. Pokud to nebude po poskytnutí půjčky komplikovat její splácení.

polské peníze

Protože zde je stejně jako u jakékoliv jiné hypotéky hlavní to, aby se za ni dlužník zaručil zástavou nemovitosti. A jakmile se toto stane skutečností, není pomalu ani jediný důvod, proč dotyčnému člověku nepůjčit. Protože hlavní je to, že bude všechno v souladu s dohodnutými podmínkami takové hypotéky vráceno. A na to nemusí mít žadatel nezbytně horentní příjmy, skvělá daňová přiznání či registry bez poskvrnky.

Stát si to hned vezme zpátky

Rozhazovačná vláda s velkou pompou některým z nás přidala nějakou tu korunu navíc. Jako tradičně od nového roku. A rovnou se taky postarala, aby se jí ty peníze nějakým způsobem vracely. A jejím rozhodnutím se tak od začátku roku taky nově platí mýtné na dalších 868 kilometrech silnic první třídy. Když se teď kamiony po těchto silnicích projedou, zaplatí státu navíc mýto, které není zase až tak nízké. I když se těch třeba 2,15 koruny za kilometr u kamionů druhé nejekologičtější kategorie Euro 5 nemusí zdát moc, spočítejte si, kolik toho takové kamiony najezdí a na kolik je to tedy vyjde! Ministerstvo dopravy si to spočítalo a vyšlo mu, že mu jen ty nově zpoplatněné silnice vynesou navíc až 1,5 miliardy korun ročně.
jízdní řády
Česmad prý chce zkusit s ministryní financí ještě něco usmlouvat, nejlépe nižší mýtné pro kamiony, ale všichni víme, jak to většinou dopadne. A tak budou dopravci zdražovat. Musí, aby měli na mýto. Mají vyšší náklady a ty se musí zaplatit. A protože všechno souvisí se vším, je už teď hodně pravděpodobné, že obchodníci, kteří to budou muset dopravcům zaplatit, budou muset zvedat ceny v obchodech. Aby se jim to vrátilo. Těch nahoře uvedených asi 1,5 miliardy korun. A kdo to tak nakonec všechno zaplatí? Ukažte na všechny kolem sebe i na sebe samotné. V průměru půjde o asi 150 korun na každého z Čechů.
rostoucí ceny
A bát se nemusíme vždycky a všude jenom těchto peněz. Starostové některých obcí se bojí i toho, že teď začnou kamiony v případě, že je to možné, objíždět zpoplatněné silnice po těch okresních, kde se mýto neplatí. A to to v některých obcích bude vypadat!
Ale to je státu jedno. Ten loni vybral od autobusů a kamionů na mýtném 10,946 miliardy korun a letos to bude ještě víc. Inkasuje se už na 1307 kilometrech dálnic a 1102 kilometrech silnic první třídy. A zprostředkovaně to platíme všichni. I ti, co nikam nejezdí, i ti, kdo stojí v nekonečných kolonách na věčně rozkopaných komunikacích.