Zabraňte při aktivním sportování zhoršení stavu Vaší pleti

Když vidíte v televizi aktivní sportovce nebo sportovkyně, jistě jste si všimli, že sice mají krásné vysportované tělo, ale ve tváři vypadají na víc let, než kolik jim je ve skutečnosti. Pokud i Vy aktivně sportujete, možná se potýkáte se stejným problémem, čím je to vlastně způsobeno, a dá se tomu zabránit?
závodnice s úsměvem
Je možné, že při aktivním sportování děláte při péči o svou pleť nějaké chyby, a hlavně při aktivním sportu vyžaduje Vaše pleť trochu jinou péči, než u lidí, kteří aktivně nesportují.
1)      První chybou může být, že se ani v posilovně neobejdete bez make-upu, což je chyba hodně velká a zásadní, při sportování potřebuje Vaše pleť dýchat, a pod nánosem make-upu jí to nedovolujete, to, že možná chcete oslnit trenéra, nebo nějakého jiného sportovce je sice hezké, ale Vaše pleť Vám za to poděkuje tím, že po čase budete vypadat starší. Před každým aktivním sportováním mějte v kabelce odličovací ubrousky a rozhodně se odličte.
2)      Opakem může být, že cvičíte opravdu hodně, tím pádem se dost potíte a často si myjete obličej, to je samozřejmě nutnost, ale nezapomeňte po každém umytí pleť ošetřit, nejlépe jen lehkým hydratačním krémem, nebo může být řešením pokaždé pleť nemýt vodou, ale použít vodu micelární, která pleť tolik nevysuší, jinak Vaše pleť bude stále napnutá a bude jí chybět dostatek přirozeného mazu, tím pádem bude stárnout rychleji.
3)      Někteří lidé mají pleť citlivější a při každém aktivnějším sportování vždy zrudnou, pokud patříte mezi ně, ale sportu se vzdát nechcete, používejte kosmetiku přímo určenou pro Váš druh pleti, nejlepší Vám doporučí dermatolog nebo se můžete poradit v lékárně, tam Vám mohou doporučit kosmetiku pro citlivou pleť, pravidelným používáním se Vám postupně vytratí i tento problém se zarudnutím při aktivním sportování.
opřená o strom
4)      Sportujete aktivně i v horku, a potom se Vám na obličeji, nebo po celém těle udělají pupínky? Když je horko, maz na pokožce hlavy může stékat na pleť, a společně s potem udělají své – vytvoří se Vám akné. V horku proto volte hodně prodyšné oblečení pro sport a proti akné pomáhají čisticí přípravky bez alkoholu. S tím souvisí i sluneční záření, pokud v horku sportujete venku, nezapomínejte pleť ošetřit přípravky nejlépe opalovacími, abyste předešli předčasným vráskám.

Endometrióza – onemocnění, které trápí stále více žen

Co je to endometrióza?
 
    Endometrióza je porucha postihující ženy především v plodném věku. Na celém světě tohle onemocnění postihuje až 176 milionů žen. V Česku patří endometrióza mezi nejčastější gynekologická onemocnění. Přitom však stále není jasné, co je hlavní příčinou jejího vzniku. Avšak předpokládá se, že jistou roli ve vzniku onemocnění hraje produkce estrogenu a imunitní systém. Toto onemocnění s sebou nese i genetickou zátěž, tedy pokud se již v rodině endometrióza vyskytla například u matky existuje vyšší pravděpodobnost, že se tahle porucha projeví u její dcery.zdraví, pohoda
    Při endometrióze dochází k růstu výstelky děložní dutiny odborně endometria mimo dělohu. Takto postižená tkáň během menstruačního cyklu vlivem hormonů krvácí a jelikož krev nemůže odtékat, rozvíjí se chronický zánět. Kolem ložisek endometria se pak vytvářejí srůsty a cysty, což může vést k velkým bolestem. Ložiska endometria mohou vznikat kdekoli v těle především však v oblasti tzv. malé pánve, a to na vejcovodech, ve vaječnících, na močovém měchýři dále se mohou objevit i ve střevech, srdeční svalovině a vzácně na plicích nebo mozkové tkáni.menstruační bolesti, nepříjemný pocit
 
Příznaky
 
   Příznaky endometriózy se obvykle projeví před 30. rokem života a nejčastější z nich jsou: bolestivé menstruační křeče, velmi silná menstruace, bolest během nebo po sexu, bolestivé pohyby střev, bolest při močení, krev v moči mimo cyklus, bolest v břiše nebo dolní části zad, které mohou trvat celý menstruační cyklus.
     Při dlouhodobém výskytu některého z výše uvedených příznaků by měla každá žena vyhledat lékaře, jelikož častým důsledkem endometriózy je sterilita neboli neplodnost. V dnešní době bohužel není endometrióza zcela vyléčitelná, ale díky různým metodám dochází ke zmírnění bolestí a jiných nepříjemných příznaků a zabránění jejich návratu. Při včasné léčbě může být zachována i plodnost.
 

Menstruační kalíšek

Tato malá věcička přišla na trh již kolem roku 2007, do povědomí se však dostala až v posledních letech, kdy se internetem začaly šířit její výhody.
Z hlediska ekologického je to učiněný zázrak. Vložky a tampony jsou totiž ekologickou zátěží pro životní prostředí a také pro naši planetu. Pokud si spočítáme, že žena za svůj cyklus použije v průměru 30 vložek, za rok se dostaneme na číslo kolem 360. Tyto malé věcičky jsou velmi obtížně recyklovatelné kvůli menstruační tekutině a kombinaci materiálů.
Když se zaměříme na cenu, i zde jednoznačně vede kalíšek. Ten sice stojí kolem 500 korun, ale pokud zohledníme cenu ostatních hygienických pomůcek, které jsou jednorázové, vaše peníze se vám velmi rychle vrátí zpět. I z ekonomického hlediska se tedy jedná o výhodu.
žena s růží
A nyní se podívejme na samotné tělo ženy, přesněji na její pohlavní ústrojí. Poševní sliznice je velmi citlivá a při zavedení tamponu doslova trpí. Tím, že je bělen chlorem, je sliznice značně porušená a jeho materiál ji také velmi vysušuje. Oproti tomu kalíšek pochvu nevysušuje a pokud si dáte při jeho koupi opravdu pozor a pohlídáte si, že je od opravdu prověřené značky a je kvalitní, bude vyroben ze syntetického materiálu, který ženské tělo snáší určitě lépe.
Dlouho mezi ženami panoval mýtus, že panny nemohou používat hygienické pomůcky určené k vnitřnímu použití. Tato lež byla ale rychle vyvrácena, protože se při jejich zavádění panenská blána neporuší.
Při zavedení se dutina musí vmáčknout dovnitř a vytvořením podtlaku zůstane pevně na místě. Po odvedení své práce se jednoduše vytáhne za úchyt a krev se vylije. Měl by poté být opláchnut vodou, což se nejprve může jevit jako problém, když nemáte umyvadlo přímo u záchodové mísy, ale opak je pravdou. Bývá totiž dostatečně velký na to, aby byl vyprázdněn až po dvanácti hodinách, kdy už se většina z nás vrátí domů z práce či školy.
žena s menstruačním kalíškem
Mnoho žen, které tuto novinku využívají, si ji nemůžou vynachválit. Litují pouze jediné věci a to toho, že si jej nekoupily dříve. Pokud vás aspoň trochu zajímá vaše zdraví, stav vaší pochvy a zároveň jste pro záchranu naší planety, měly byste nad investicí pár stovek korun zauvažovat.
 

Když se přirozenou cestou nedaří otěhotnět

Čím dál více párů u nás i ve světě řeší problém s přirozeným početím dítěte. Některé ženy budují kariéru a na děti nezbývá čas. Když už se rozhodnou pro početí potomka, mnohdy narazí na velký problém, který se nazývá věk. Bohužel příčin je ale daleko více. Např. ženy, které trpí na gynekologické záněty, mohou bojovat s problémem otěhotnění. Příčin je samozřejmě daleko více a samotnou kapitolu tvoří ženy po onkologických léčbách. Páry by samozřejmě měli dodržovat zdravou životosprávu, protože problémy s nadváhou jsou velkou příčinou potíží s otěhotněním.

těhotenské bříško

Naštěstí už téma umělého oplodnění, někdy též označováno IVF, není tabu. V naší republice se nachází vícero klinik, které se zaměřují právě na léčbu neplodnosti. Prvním krokem je samozřejmě návštěva vašeho gynekologa, který by vám měl udělat alespoň základní testy. Pokud se rozhodnete pro návštěvu takovéto kliniky, čeká vás vstupní pohovor a celá řada vyšetření. Lékaři se zaměří i na vašeho partnera, protože ne vždy se musí jednat o problém na vaší straně.

Připravte se ovšem na to, že pojišťovny hradí 3 až 4 pokusy umělého oplodnění. U žen ve věku 39-40 let neproplácí ani jeden. Každá pojišťovna má jiné podmínky, proto je dobré se dopředu u své informovat, abyste potom nebyla překvapená. Dále pojišťovny neproplácí hormonální léčbu, která proces umělého oplodnění doprovází, zmrazení a rozmrazení embryí a pokud se rozhodnete pro vajíčka či spermie dárce, platíte i za toto. Naopak pojišťovny proplácí ultrazvuky, vyšetření spermiogramu a vyšetření před samotným umělým oplodněním.
dětská dlaň

Proces IVF je finančně náročný, naštěstí zdravotní pojišťovny se snaží tento proces párům zjednodušit a mnoho nákladů uhradit. Páry se nemusí bát tuto problematiku řešit, je v jejich zájmu problém řešit co nejdříve.


Chcete podpořit své výsledky v posilovně?

Každodenní cvičení či fyzická aktivita je klíčová pro zdravý životní styl a vaše fyzické i psychické zdraví celkově. Nenajdete na světě žádného odborníka, který by odrazoval od fyzické aktivity, ať už je jakákoliv – může to být každodenní běh, může to být posilovna, může to být cokoliv, na co si vzpomenete, kde se dokážete pořádně zapotit a kde to z vás vytáhne to nejlepší.protahování se na fotbalovém hřišti.jpg

Cvičení je skvělým způsobem, jak můžete zhubnout – logicky. Není to nic nového pod sluncem. V různých dobách různé skupiny lidí různě cvičily, ovšem my se dnes podíváme na to, jak nejen cvičit správně, ale také jak podpořit a dále posunout výsledky v hubnutí, kterého jsme docílili pravidelným cvičením.

Nejdříve bychom si měli stanovit minimální hranici kroků, které za den musíme ujít. Deset tisíc kroků je mezinárodně přijímaná hranice, která je zdravá. Pokud ujdete deset tisíc kroků denně, máte zčásti vyhráno. Měřit to můžete podle aplikace, na hodinkách nebo na nějakém stepperu. Poté bychom si měli vyčlenit alespoň hodinu denně na nějaké cvičení. Může to být sport, bojové umění, cvičení v posilovně, jóga, tanec, cokoliv, co vás baví nebo o čem si myslíte, že by vás to bavilo. Nemusí to být nutně přesně to, co vidíte v televizi a co vám připadá nanejvýše otravné – každý má své vlastní preference. Někdo raději posiluje? Dobře, tak ať začne chodit do místního fitness. Nejdříve si plaťte jednorázové vstupy, ať se do toho dostanete. Až si budete jisti, že to využijete, kupte si třeba permanentku. Raději byste ale například sportovali? Výborně, přihlaste se do nějakého sportovního klubu a začněte trénovat pod vedením nějakého profíka, který má ale lidský přístup – uvidíte, že vám hubnutí půjde samo.muž posilující ruce a prsa s činkami.jpg

A na konci celého dne si nezapomeňte vzít slimex na hubnutí, ideální doplněk stravy, který ještě více umocní dobrý pocit, který ze sebe budete mít.

A je to! Máte zde recept na jednoduché a zábavné hubnutí. Nic zvláštního, viďte?

Váš bazén si zaslouží tu nejlepší péči

V dnešní době snad už není zahrada, na které byste v létě neviděli nějaký druh bazénu či koupacího zařízení. Ať už jde jen o malé nafukovací bazénky, o velké nadzemí bazény či o vybetonované nebo třeba jen o vířivky, vždy je potřeba o ně pořádně pečovat. Je důležité do bazénové vody neustále dodávat dostatek chlorových či kyslíkových přípravků pro dezinfekci, sledovat kvalitu vody za pomocí testerů, odstraňovat mechanické nečistoty a samozřejmě se o bazén postarat i v zimním období, kdy jej nevyužíváte.
Celé bazénové zařízení a nejen voda v něm obsažená prostě vyžadují Vaši neustálou pozornost, aby byli vhodné ke koupání. Samozřejmě, že si péči o Vaše bazénové zařízení můžete usnadnit a to právě díky kvalitním a spolehlivým přípravkům bazénové chemie, které Vám zde nabízíme. Jak už bylo řečeno, nestačí jen do vody dodávat dostatek chloru pro dezinfekci vody, ale je také zapotřebí sledovat například hodnoty PH vody nebo její tvrdost.
Pokud se Vám na bazénovém zařízení, na jeho dně či stěnách začnou objevovat vápenaté krusty, může být už pozdě a Váš bazén může být poškozen. Proto, pokud máte problémy s tvrdou vodou, tak nezapomínejte používat tabletovou regenerační sůl, která Vám právě pomůže z vody odstranit přebytečný vápník a hořčík a tím zabrání jeho usazování v bazénu a tvoření krust, které by mohly poškodit bazénové zařízení.
Tabletová regenerační sůl lze využít kromě změkčení vody v bazénových zařízeních, také v domácích úpravnách vody, myčkách a dalších zařízeních pro změkčování vody. Její čistota je právě dokonale vhodná i pro domácí využití. Tablety tvoří čistý chlorid sodný, který neobsahuje žádné další látky. Proto je možné jejich použití i v myčkách nádobí a podobně.
V naší nabídce najdete tabletou regenerační sůl hned od dvou světově proslulých výrobců a to v běžných pětadvaceti kilových baleních za velmi výhodných cenových podmínek.swim

Vitamíny v těhotenství

Každá maminka chce pro své nenarozené miminko jen to nejlepší. Zdraví je vždy na prvním místě, a tak by těhotné ženy měly nejen sobě, ale také svým miminkům, dodávat hodnotné vitamíny a minerály.

Těhotenství sice přináší vyšší potřeby ve výživě, je ale nutné, aby ženy v těhotenství dostávaly přísun vitamínů ve speciálních vitamínových doplňcích, nebo bohatě postačí přísun vitamínů klasickou cestou?
Už sám název napovídá, že tyto výrobky jsou určeny pouze k doplňování stravy, proto ji nemohou v žádném případě zcela nahradit. Na trhu je spousta těchto produktů, které – jak hlásá reklama, jsou všechny nejoblíbenější, nejspolehlivější, nejlepší, se skvělými účinky. Všechny ale mají společné jedno, a to, že slouží jako prevence a doplněk stravy.

Některé přípravky navíc mohou obsahovat vitamíny a minerály ve vysokých dávkách, proto mohou naopak organismus přetěžovat. Pokud se těhotná žena rozhodne tyto přípravky užívat, neměla by to s nimi přehánět.

V každém případě je pravda, že v těhotenství tělo potřebuje mnohem více vitamínů, neboť děťátko si v těle matky vezme z dostupných živin vše, co potřebuje. Proto by každá nastávající maminka neměla zanedbávat přísun vitamínů ve zdravé a vyvážené stravě.

DŮLEŽITÉ VITAMÍNY A MINERÁLY, KTERÉ BY V TĚHOTENSTVÍ ROZHODNĚ NEMĚLY CHYBĚT!
·         Vitamín D – má pozitivní vliv na podporu reprodukce.
·         Kyselina listová – slouží jako prevence pro vznik závažných vrozených vad dítěte.
·         Železo – je nezbytné pro správný vývoj v těhotenství.
·         Omega 3 mastné kyseliny – jsou důležité pro správný vývoj mozku a nervové soustavy dítěte, a slouží jako prevence před onemocněním srdce.
·         Vitamín B – snižuje nevolnost a je důležitý pro krvetvorbu.
·         Vitamín C – je nezbytný pro placentární vývoj, má antioxidační účinky a podporuje vývoj kostí a zubů.
·         Vápník – je nejdůležitějším minerálem pro tvorbu kostí a zubů.

POZOR NA VITAMÍN A!
Vitamín A je sice důležitý pro rozvoj zraku, kůže a sliznice, ovšem jeho nadměrná konzumace je pro plod nebezpečná. Může totiž způsobit vývojové vady miminka.