Vánoční výzdoba

Výzdoba by měla poukazovat na to, že se blíží nějaká událost a že se něco bude slavit. Tak jako na narozeniny se pořizují balónky, dort a jiné věci, na Vánoce se pořizuje výzdoba. Do Vánoc zbývá ještě nějaká doba a tak máte ještě čas, na nákup výzdoby. Co si tedy můžete pořídit k Vánocům?
Svíčky
K Vánocům patří svíčky, na Vánoce jsou navíc vyráběné třeba jako figurky, domečky, nebo jsou svíčky doplněny o postavičky, které třeba svíčku drží.
vánoční skřítci
Okno
Na okno si můžete koupit samolepky. Samolepky najdete všechny možné druhy. Mohou být barevné, nebo pouze bílé, případně se třpytkami. Je to jednoduchá výzdoba, která se většinou dává poté, co umyjete okna před Vánoci. Plusem je to, že se snadno aplikují i sundavají. Pokud nechcete samolepky kupovat, můžete si vyrobit vločky z papíru.
 
Dveře
Na dveře si můžete také dát nějaké samolepky, nebo si okolo nich dát světelný řetěz. Myslíme dveře, které jsou umístěné doma. Na venkovní dveře můžete umístit ozdobený věnec. Pokud si budete chtít venkovní věnec vyrobit, můžete si natrhat jehličí a to na věnec použít, ostatní ozdoby koupíte v jakémkoliv obchodě, nebo papírnictví.
 
Vánoční ubrus
Na stoly umístěte ubrusy s Vánočními motivy. Poté sem můžete položit ještě nějakou Vánoční ozdobu. Jestliže nemíváte adventní věnec v kuchyni na stole, máte možnost jej položit do obýváku. Nejlepší je umístit adventní věnec tam, kde rodina tráví nejvíce společného času pohromadě. Adventní věnec si můžeme vyrobit my sami, tak jako věnec venkovní.
 
Stůl
Jak je psáno výše, na stůl patří Vánoční ubrus, adventní věnec nebo náš tip: jablko se svíčkou a s hřebíčky. Do jablka místo šťopky dejte svíčku a zbylé místo u svíčky zaplňte kratším jehličím (tak aby jehličí nebylo v dosahu knotu). Do jablka dejte kolem dokola hřebíček, který pak krásně voní. Těchto dekorací si můžete vyrobit tolik, kolik máte jablek. Mínusem je to, že tato dekorace nevydrží příliš dlouho, protože jablko je „načaté“.
 
Parapet a květiny
Do květin můžete zapíchnout ozdobičky, které jsou na špejlích. Na parapet můžete dát různé Vánoční ozdoby.
 sněhulák na chodníku
Kliky od dveří a oken
I tento prostor můžete využít pro výzdobu. Je pouze potřeba, aby ozdoby byly na poutku – aby tedy byla možnost je zavěsit na kliku.

Doporučené články