U sedacích vaků vás bude zajímat, co je uvnitř

Co je pod povrchem

U sedacích vaků https://www.beanbag.cz/ rozhoduje v podstatě vše – jak jejich „pozlátko“, tak i to, co je uvnitř. S nimi je to srovnatelné jako s lidmi – na první pohled vás jistě zaujme nevšední vzhled, atraktivní obličej, postava, vkus v oblékání, ale zároveň vás na takovém člověku bude zajímat jeho nitro – duše, způsob vyjadřování, chování, zájmy a životní styl. A právě ta duše sedacích vaků rozhoduje o tom, jak se na nich budete cítit, jak je budete vnímat z hlediska kvalitativního, a zda vám přinesou to, co od nich očekáváte.

zelený sedací vak

Vyplnit pytel či vak lze lecčíms, může to být přírodní materiál (pohankové či špaldové slupky), anebo něco jiného. Tím „něčím jiným“ je v současné době polystyren. Je to jediný polymer, který splňuje všechny vlastnosti, jež obvykle předčí právě ty přírodní materiály. Naplníte-li sedák slupkami z obilovin, přizpůsobí se tvaru těla jen zčásti a působí poměrně těžkopádně. Nevýhodná je i jejich hmotnost, ta mnohonásobně převyšuje zmiňovaný polystyren, a s takovou sedací soupravou se velmi obtížně manipuluje.

polystyren granulát

Granulát – původně se veškeré výplně realizovaly pomocí polystyrenového granulátu, dodnes se tento materiál využívá k lisování různých tvarů izolačních prvků při balení výrobků a pro výrobu izolačních desek např. pro zateplování domovních fasád. Jestliže takovou desku odlomíte, tak úlomek snadno v prstech rozdrolíte na původní granulát. Každá kulička (a ne vždy je to přesně kulička) má však jiné rozměry a všechny jsou poměrně měkké a to je právě jejich nevýhoda. Pokud je nasypete do vaku, budou se chovat podobně jako zmiňované pohankové slupky.

EPS – toto je již vyšší třída výroby polystyrenu, jsou to kuličky o shodném rozměru i tvaru a ty se mnohem lépe přizpůsobují lidskému tělu při dosednutí – je to dáno jejich malými rozměry a ideální kulovou plochou. Všechny kvalitnější vaky a pytle jsou plněny právě kuličkami EPS, a tím také zajišťují patřičný uživatelský komfort.

Doporučené články