Nezapomeňte na náhradní díly a zabezpečovací prvky trampolíny

Skákání na trampolíně je považováno za jeden z nejúčinnějších způsobů vlastní seberealizace, porozumění sobě samému a naslouchání řeči vlastního těla. Jde o výjimečnou sportovní aktivitu v mnoha aspektech s příznivými zdravotními dopady především na pohybový aparát, cévní a lymfatický systém, činnost vnitřních orgánů a podporu psychiky. Jestliže se cvičení provádí se zabezpečovacími prvky a s dodržením určitých zásad, snižuje se riziko úrazu na minimum.

chlapec na trampolíně

Zajistěte si včas ochranné prvky

Zabezpečovací síť pod dopadovou plochu – velmi důležitý ochranný prvek, který bývá často podceňován. Jeho úkolem je zajistit, aby se pod pružnou podložku nezatoulalo žádné domácí zvíře, a aby neposedné ratolesti nevyužívaly tento prostor jako úžasnou schovávačku. Výrobci začali dodávat na trh síť pod dopadovou plochu již před několika lety, poté, co se začaly povážlivě plnit statistiky těžkých úrazů, zejména zlomenin a vnitřního krvácení, kdy při skákání někdo prolézal skrze tuto úzkou štěrbinu.

Kryt pružin – na mnoha sdílených fotografiích, kde jsou vyobrazeny dovádějící děti na trampolíně, si povšimnete odkrytých pružin. Ty by však měly být zakryté, neboť při dopadu bosou nohou se pružina rozevře a ihned vzápětí sevře a může způsobit nepříjemné tržné rány na kůži. Zároveň se může noha mezi pružinami ukotvit a dojít k výronu kotníku nebo ke zlomenině.
Ochranná síť– mnohá zranění vznikají po pádu mimo dopadovou plochu na beton anebo jiný tvrdý povrch, kde je trampolína umístěna. Měla by být z kvalitní pevné síťoviny zajištěné přezkami a se vstupním otvorem na zip.

pružiny trampolíny

Ověřte si dostupnost náhradních dílů

Všechny náhradní díly trampolíny Goodjump, jako je kryt pružin, ochranné sítě, pružiny, případně nosné trubky a odrazová plocha by měly být dostupné a pokud možno v originálním provedení. Originální díl je vždy lepší než univerzální. Ideální je řešit nákup těchto dílů u stejného prodejce, proto se o ně zajímejte ještě před zakoupením samotné trampolíny.

Doporučené články