Jezte zdravěji. Uberete

Hodně lidí si myslí, že nemá potíže s nadváhou, ale často se pletou. Tento druh nepříjemností se totiž nemusí ze začátku vůbec projevovat, avšak může ničit člověka plíživě, což je samozřejmě horší. Menší nadváha není zase tak velká tragédie a dá se eliminovat docela snadno, ovšem jedinci, které sužuje obezita, na to jsou už v mnoha ohledech daleko hůře. Nejenže už jsou jejich zdravotní problémy celkem snadno identifikovatelné, ale zároveň se jim i hůře hubne než ostatním.

Jahoda

Důležité je vědět, kolik je potřeba shodit. Díky tomu je možné si stanovit nějaký cíl a toho se držet. Stanovení si vhodné mety pomůže hlavně psychicky. K tomuto účelu se dá ideálně použít BMI kalkulátor, kterýžto je daleko efektivnější, a hlavně přesnější než jen vážení se. Hmotnost samozřejmě v rámci BMI stále hraje tu nejdůležitější roli.

Dietní strava

Kdo chce zhubnout, musí se chtě nechtě vyvarovat konzumaci nevhodných potravin. Mezi ty se řadí hlavně jídla, která jsou příliš tučná a sladká. Po těch se tloustne nejvíce. Žel právě takovéto pokrmy si dopřáváme nejvíce a ve velkém množství. Dají se však docela dobře nahradit, a sice ovocem a zeleninou. Hlavně zeleniny je možné zkonzumovat prakticky neomezené množství, jelikož neobsahuje takřka žádné kalorie. Rovněž je vhodné jíst čočku, hrách, fazole a zkrátka různé další luštěniny, které nejen zasytí, ale zároveň obsahují vysoké procento různých vitamínů a další tělu prospěšných látek.

Jahody

Odborná pomoc

Hodně lidí dokáže se správně nastavenými pravidly skutečně zhubnout. Dokonce jsou mezi námi i takoví, kteří pouze svépomoci dokázali zdolat obezitu, nicméně takových zase tolik není. Hlavně lidé, jejichž nadváha už překračuje více než třicet kilogramů, by se měli o svých možnostech informovat u odborníka, kterým může být dietolog nebo třeba výživový poradce. Vždy je lepší a efektivnější jít do tohoto boje s pomocníky než úplně sami.

Doporučené články