Pro zdravější přírodu – „doplnitelná lahev“

Společnosti Henkel a Rossmann spolupracují na projektu pod názvem „Drogerie bez obalu“, kterým se snaží ulehčit naší přírodě od jednorázových plastů. Motto kampaně ono snažení dokonale vystihuje: „Krása je společně šetřit přírodu.“ Odhaduje se, že by zapojením se do onoho projektu mohla jedna česká domácnost ušetřit průměrně až 77 % plastů za rok. Všechny české domácnosti by tak ušetřily až 5000 tun plastových obalů za rok.
 čisticí prostředky.jpg
Co je „doplnitelná láhev“? Je to láhev označená na přední straně nápisem „doplnitelná lahev“. Je vyrobena z recyklovatelného materiálu a její použitelnost se odhaduje až na několik let. Nesmí dojít k mechanickému poškození. Zatím byly k doplňování spotřebovaných výrobků vybrány tyto oblíbené značky zákazníků drogerie Rossman:Prací prostředek Persil Gel, aviváž Silan Senzitive, prostředek k mytí nádobí Pur Balsam, tekuté mýdlo na ruce Fa a šampony a sprchové gely Nature Box.
 
Na každý produkt je určena jiná láhev, kterou si zákazník zakoupí přímo v prodejně Rossmann.  Dokladem o zaplacení láhve je samolepka, která se nesmí odstraňovat. Na zadní straně má láhev speciální QR kód. Po jeho naskenování plnicí stanice spustí danou trysku onoho konkrétního výrobku. Po naplnění láhve vydá plnicí stanice etiketu, kde je uvedeno složení produktu i datum spotřeby. Láhev se zašroubuje a zákazník ji zaplatí u pokladny. Nyní už se platí pouze doplňovaný obsah. Plnicí (čepovací) stanice pro Českou republiku vyrobila německá firma Umdasch. V Praze je zatím těchto stanic šest a jedna stanice je v Brně, Liberci, Českých Budějovicích a v Pardubicích.krásná krajina.jpg
 
Doplnitelná láhev se po spotřebování výrobku omyje vodou a nechá se oschnout. Nedává se
do myčky, aby se nepoškodila etiketa, bez níž by se láhev nedala znovu naplnit. V případě poškození etikety se dostane nová etiketa po předložení účtenky.
 
Aby se tento projekt šetřící přírodu rozšířil i do dalších prodejen, záleží nyní na nás – zákaznících. Proto neváhejme a doplnitelné láhve si zakupme.
 

Doporučené články