Jak internet ovlivňuje svět

Internet tu s námi není nějak dlouho. Teprve před 29 let se nám známí www (World Wide Web) stal dostupný veřejnosti. Internet používáme denně a je součástí našich životů. Ať už chceme, či ne tak ovlivnil a ovlivňuje naši kulturu, a to ve velkém.

Různé sociální sítě na mobilu

 Spousta analytiků a myslitelů měla za to, že internet nic ve světě nezmění a bude více méně zanedbatelný. Ovšem internet změnil způsob, jakým pracujeme. Velké firmy našli způsoby, jak jej využít. Ovšem nejvíce to využívají nové podniky a začínající podnikatelé. Můžete na internetu najít nápad, který realizujete. Také jsou tu nové příležitosti. Čím více se web rozrůstá, tím více problémů vzniká a pokud budete vy kdo vymyslí řešení tak jste v balíku.

 Ovšem internet neovlivnil jen podnikání a ekonomiku, ale na čem to můžeme nejvíce pozorovat: mladou kulturu. Koncepty času, vzdálenosti. Můžete se bez problémů jít teď bavit s někým z Japonska a do konverzace se může připojit Američan. A už tímhle se ovlivňují různé kultury. Také díky internetu je jednoduší produkovat a šířit cizí hudbu. Velice populární je K-pop což by před internetem u nás snad nenapadlo nikoho poslouchat Korejskou populární muziku. A i kdyby napadlo asi by si ji daný člověk neměl, jak poslechnout. To samé platí řekněme u filmů, komiksů, nebo mangy.

 Internet a media mohou velice silně a jednoduše ovlivňovat lidi a jejich chování. I když to může znít jako špatná věc tak to určitě není tak jednoduché. Například na Redditu byla výzva kdy se lidé zvedli a uklidili velice znečištěné pláže a lesy. A jelikož to někdo udělal první a ukázal to další lidé udělali to stejné. Samozřejmě případů je mnohem více s různými dobrými skutky. Někdo může říct, že internet a může podněcovat špatné chování, a ne zrovna hezké činy. Ale nalijme si čistého vína. Jestli je někdo jednoduše ovlivnitelný k tomu, aby udělal něco špatného tak by toho člověka mohl ovlivnit kdokoliv na ulici…
Obrazovky s binárním kodem

 Internet nám přinesl spoustu věcí, některé super a některé méně super. Bude to nejspíš s námi už na vždy a je neoddělitelnou součástí naší kultury.

Doporučené články