Zkuste si práci architekta, a navrhněte si vlastní dům

Koupit starý dům, a celý si jej zrekonstruovat dle svého je častým způsobem, jakým si lidé pořizují vlastní bydlení. Důvodem je mimo jiné i fakt, že stavebních pozemků je málo, nebo už zkrátka dostali dům po prarodičích, a nyní si jej chtějí přeměnit k obrazu svému. Je to také způsob, jak si přijít na nějaké peníze, pokud později nabídnete opravený dům k prodeji. V počítačové hře House Flipper si můžete vyzkoušet práci architekta, dělníka, i designéra v jednom. O co jde?

stavba domu

House flipper

House flipper je velmi propracovaná hra, ve které z pohledu první osoby přetváříte staré domy, učíte se novým věcem, a získáváte si tak peníze, které můžete mimo jiné použít i na vylepšení vlastní kanceláře. Z počátku toho moc neumíte, a tak se vaše zakázky stávají pouze z pracovních nabídek u lidí, kteří chtějí například vymalovat, nebo vyměnit radiátory. Později když našetříte, můžete koupit a zrekonstruovat první dům, a zkusit jej prodat. Později už kupujete domy další, větší, lepší, a prodáváte je pochopitelně za vyšší částky. Jde také o to naplnit očekávání potencionálních zákazníků, která se vám objevují v textových ikonkách. Hra je v češtině.

Od základů

Na začátku máte starý dům, plný špinavého nábytku, nepořádku, a se zarostlou zahradou. Nejprve tedy musíte vše uklidit, posekat trávu, vymést pavučiny, umýt okna. V této hře to děláte ručně, a není to žádná rychlá práce. Můžete prodat dveře, okna, a veškeré vybavení, které se vám zkrátka nezamlouvá. Rovněž lze zbourat stěny, a postavit je dle svého uvážení. Pak musíte vymalovat, což také nepůjde jedním kliknutím, a položit podlahy. Na výběr máte pestrou škálu barev, tapet, obkladů, dlaždic, koberců a dalšího.

myš a klávesnice

Funkčnost

Aby bylo v domě vše jak má být, musíte to sami nainstalovat. Kousek po kousku budete montovat radiátory, umyvadlo, vanu, záchod, ale i klimatizaci. Můžete vybourat stěny a okna použít kde chcete.

Vybavení

Poté dům vybavíte nábytkem, osvětlením, i dekoracemi, a to vše dle vlastního výběru. Možností je spousta, a vybere si každý. Jaký styl zvolíte, je pouze na vás.

Co vše lze předělávat?

Kromě klasických místností jako je třeba ložnice, obývací pokoj, či kuchyně, můžete přetvořit sklep, pokud jej dům má, udělat bunkr, či garáž. 

Zahrada

Dalším úkolem bude také přetvořit zahradu. Posekat trávník, položit nový, vydláždit chodníky, sázet rostliny a stromy. Při sázení musíte kopat, vkládat, i zalévat. Na zahradu mžete umístit altán, bazén, a mnoho dalšího. Zahradu pak můžete přihlásit do zahradní soutěže, a zvýšit tak cenu domu.

Zajímavosti

Ve hře neobjevíte jen obyčejné domy, ale je zde i dům, kde straší, vesmírná základna, starý hrad s tajemnou komnatou, a mnoho dalšího.

Doporučené články