Jak vybrat dokonalou pohovku

Znáte to – přijdete do Ikea či jiného nákupního centra s vybavením interiérů a nejradši byste měnili celý svůj byt. Pokud na to máte peníze, máte vyhráno. Pokud je ale realita opačná a vaši peněženku by zabolela jakákoliv renovace, určitě si dáte na čas, než nějaký kus nábytku či vybavení opravdu koupíte.
moderní obývací pokoj
Nový gauč není nejlevnější položkou na vašem nákupním seznamu. Za kvalitu, provedení a životnost si musíte připlatit. Jak to ale udělat, abyste vybrali ten pravý? Na začátku je samozřejmě přemýšlení o interiéru vašeho obývacího pokoje. Musíte si naměřit rozměry a rozhodnout se, kam nový gauč umístíte. Až potom můžete začít vybírat.
První pravidlo zní: nikdy nevybírejte podle nejnovější módy! I když je to lákavé, módní trendy se brzy okoukají a vám za půl roku zbyde nemoderní pohovka. Hledejte spíše nadčasové kousky v neutrálních barvách, které se dají kombinovat s různými druhy nábytku. Dříve nebo později se rozhodnete přemalovat obývací pokoj na jinou barvu či změnit dekorace. V takové chvíli nechcete pohovku vyhazovat.
Další pravidlo nákupu: nejdříve otestujte pohodlí! Pohovka může být překrásná, ale místo sezení se na ni pouze dívat nechcete. V dnešní době je moderní vyrábět pohovky s malými opěrkami, které ovšem nejsou příliš pohodlné. Vyzkoušejte proto, jestli na gauči zvládnete sedět delší dobu a co na to říkají vaše záda.
pes na gauči
Materiály jsou další kapitolou. Bohužel nikdo vám nedá recept na to, které vydrží. Vysoká cena nutně neznačí dlouhou životnost. Podívat se před nákupem na recenze například na internetovém portálu Heureka by mělo být nezbytností.
Také je důležité nezapomínat na funkce. Rozkládací pohovka vám umožní pohostit návštěvy a bude velmi praktická. Nebo například stolek na nápoje vestavěný do pohovky může přinést spoustu užitku. Rozhodně koupi pohovky dobře zvažte a promyslete a nekupujte první, která se vám zalíbí.

Doporučené články