5 tipů, jak se zabavit na zahradě, když nejste zahradník

S příchodem léta je občas těžké vymýšlet možnosti, jak se zabavit. Zdá se to nemožné, už vás žene představa, že celý den proležíte a celý den bude opět zbytečný. Tomu však můžete zamezit pokračováním ve čtení tohoto článku.
 
1. Přečtěte si knížku
 
Neuvěříte, jak rychle čas utíká při čtení knížky. V letní dny se vám navíc naskytne to nejlepší možné světlo. Proč nevzít do ruky romanťák, fantasy, sci-fi, nebo nějakou tu dobrodružnou knihu a neponořit se do světa plného zážitků?
puntíkované kameny
 
2. Zapojte celou rodinu
 
Hry mohou nejen zkrátit dlouhý letní den, ale také vytvořit příjemnou atmosféru. Buď můžete zkusit stolní tenis, nebo improvizovat, vzít míč a pálky a vytvořit provizorní domácí tenisové hřiště. A pokud je opravdu horko a toužíte spíše po klidnější hře, můžete zkusit kupříkladu pétanque.
 
3. Probuďte své kreativní já
 
Pokud už nic, tak je nejvyšší čas se trochu rozvíjet. A jak? Například můžete kreslit, malovat. Nejen na papír, využijte vše, co máte na zahradě! Proč nenamalovat něco pěkného na kameny? Také máte rozhodně na zahradě dřevo, které se dá využít k malování, nebo k dalším dvěma činnostem, které se za poslední rok staly velmi oblíbenými. Vyřezávání a vypalování tvarů. A pokud jste šikovní, můžete výrobky i prodávat.
boj s vodou
 
4. Osvěžte se po domácku
 
Ne každému se poštěstí mít vlastní bazén. Mnoho z vás si jistě pamatuje na nafukovací dětské bazénky a na zklamání, když už pro vás bylo moc malé. Ale správný šikula si vždy poradí, vždyť vám bohatě stačí hadice, která jindy slouží pro květiny. Taková letní sprcha je zábavou pro menší i pro dospělé. A pamatujete si tu radost, když se na zahradě díky tomu vytvořila duha?
 
5. Pro jednou si odpočiňte
 
Po náročném dopoledni plném práce, vaření, uklízení, si zasloužíte trochu lenošení. Ať už na sluníčko chytit barvu, nebo do stínu jen tak si odpočinout, takový spánek je kolikrát nejlepší. K tomu si připravit ledovou domácí limonádu, pustit si muziku a užívat si letní den.
 

Doporučené články