Jak pomoci dětem, aby neležely pořád nemocné doma v posteli?

Když přijde chladnější počasí po létě, mnoho lidí začne posmrkávat, pokašlávat, zkrátka trousit viry a bakterie kolem sebe a místo toho, aby to doma vyleželi, chodí do práce, jezdí na nákupy nebo posílají své nastydlé děti do školek a škol a je velice obtížné se nemocem ubránit. Je tedy pravda, že dětská imunita se právě těmito nákazami utužuje, ale když Vaše dítě sotva jednu nemoc vyléčí a záhy spadne do další, bude potřeba posilovat jeho imunitu. Máte několik možností jak dítěti pomoci.
sourozenci v posteli

Posilování imunity přírodní cestou

Máte na výběr z několika možností. Buď čerpat z přírodních zdrojů, nebo sáhnout po vitamínových preparátech. Z přírodních léčiv mohou pomoci sirupy s rakytníkem, echinaceou, ale však nejdůležitější věcí je především získávání vitamínů a minerálů ze syrového ovoce a zeleniny. Proto volte skladbu jídla dítěte, tak aby co nejvíce obsahovala ovoce a zeleninu bohaté na vitamín C a vitamín B a taky na jiné vitamíny. Ovoce a zelenina je celkově na lidský organismus velice prospěšná a tak si s dítětem můžete dopřát svou porci i vy.
mix zeleniny

Posilování imunity pomocí vitamínových doplňků

Pokud Vaše dítě odmítá jíst ovoce a zeleninu v dostatečném množství, můžete sáhnout po vitamínových doplňcích vhodných pro děti. Jsou to většinou skupiny vitamínů, vhodné k prevenci před některými nemocemi. Jsou vhodně uzpůsobeny tak, aby dítě denně užívalo doporučenou denní dávku vitamínů, a tím se imunita nastartuje a je připravena bojovat s viry a bakteriemi. Na trhu je jich mnoho k výběru (šumivé, bonbóny nebo želé) a tak proto máte možnost vybrat ty, které Vám budou nejlépe vyhovovat, a vaše dítě je bude nejlépe snášet.
Pokud u Vašeho dítěte nezabírá nic a často ulehá do postele s horečkami, rýmou a kašlem, nechte se objednat na imunologii, kde se pokusí najít příčinu toho, proč se i přes dávkování vitamínů, ať už přírodní či formou preparátů nedaří Vašemu dítěti zdárně bojovat s nemocemi. Poté bude následovat správná léčba navržená imunologem.
Dále nezapomeňte své dítě přiměřeně otužovat, jelikož dítě, které není otužováno, je náchylné k nastydnutí a tím pádem ohroženo nemocemi, které pramení z nachlazení. Své dítě můžete od 18 měsíců ven oblékat stejně tak jako sebe a není nutno mu vrstvit mnoho oblečení.
Když už u vašeho dítěte nějaká nemoc vypukne, rozhodně ho nechte doléčit a nespěchejte s ním honem do školky či školy. Tak by se Vám imunita dítěte odvděčila tím, že by za krátko mohla dorazit znovu infekce, jelikož nebyla správně doléčena. Režim po nemoci nechte pozvolný, tělo se potřebuje dostatečně regenerovat, zamezte proto alespoň zájmovým kroužkům, tělocviku a všem namáhavým činnostem. Nechte dítě relaxovat po školce či škole, nechte ho dostatečně vyspat, nic mu nikam neuteče. Samozřejmě pobyt na čerstvém vzduchu jeho tělo jen uvítá. Proto na něj nezapomínejte!

Doporučené články