Podlahové topení přináší do života nebývalý komfort


Teplo se rovnoměrně rozloží v celé místnosti

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak funguje vytápění klasickými radiátory ústředního topení? Pokud ano, tak vás možná napadlo, že radiátor je ploché těleso, které je postaveno na výšku, a tím, že teplý vzduch stoupá vzhůru, bude se odtud teplo šířit z poměrně malého průřezu nejprve směrem ke stropu, a pak teprve dál do místnosti. Kdyby byl radiátor postavený naplocho, teplo by se šířilo rovnoměrněji a místnost by se rychleji prohřívala. A kdyby byly na podlaze položeny naplocho třeba čtyři radiátory vedle sebe, bylo by to ještě lepší, že?

termostat topení

Na podobném principu je založeno podlahové topení v Plzni (a kdekoli jinde). Pod podlahovou krytinou vede soustava trubek, která je napájena teplou vodou, a teplo do místnosti proniká po celé ploše rovnoměrně. Zároveň se nemusí teplovodní trubky vyhřívat na tak vysokou teplotu, jak je tomu v radiátorech.

podlahové topení

Práce na podlaze

Také si občas rádi rozložíte na podlaze, např. na koberci, pracovní stůl, vezmete sem notebook a papírové dokumenty a třeba vleže nebo v tureckém sedu se tu pustíte do práce? Proč ne, je tu víc místa a větší přehled a kromě práce si tu můžete i s dětmi hrát nebo i posvačit. S topením v podlaze to bude velmi komfortní a příjemné, a to si pak můžete hrát třeba na keramické dlažbě, která vás nebude studit.

Bosá chodidla

Komfort podlahového vytápění pocítíte zejména při chůzi naboso. Je to velice příjemné zejména ráno, jakmile vstáváte a v polospánku jdete na toaletu, do koupelny nebo do kuchyně připravovat snídani. Můžete mít na sobě klidně pouze lehký župan a nebude vám chladno od nohou, což se stává v místnostech vytápěných klasickými radiátory. A pamatujte, že bosá chodidla jsou jednou z nejcitlivějších částí těla, je tu mnoho nervových vláken a chůze po teplém povrchu je něco jako uvolňující reflexní terapie.

Doporučené články