Cesta Velké Británie k pupku

Tímto názvem by se dala shrnout kuchyně tohoto státu. Příliš mnoho smažených jídel, nasycených mastných tuků, málo bílkovin a kvalitních živin. Přesně na tomto si obyvatele potrpí.
Moc k tomu ani nepřispívá to, že děti mají velmi málo pohybu. Sice se setkáme se sportovními kroužky a aktivitami, je jich ale pomálu. Tedy rozhodně méně, než by zdravotnické organizace po celém světě uvítaly. Ač má Velká Británie velmi ráda fotbal, obvod břich již desetiletých dětí tomu neodpovídá.
mix luštěnin
To, co se v této zemi odehrává, lze poměrně jednoduše vysvětlit už jen tím, že se podíváme, co Britové rádi mívají ke snídani. Určitě ji aspoň přibližně znáte. Základ každé z nich tvoří volská oka osmažená na příliš velkém množství oleje. K nim se s oblibou přidává pár toustových krajíců s tlustou vrstvou másla a marmelády. Nakonec se k nim ještě připojí pár úžasných křupavých párečků s krustou. Prakticky žádná zelenina, moc nasycených mastných tuků a málo vlákniny dohromady tvoří ďábelskou kombinaci pro srdeční příhodu, cukrovku druhého typu nebo pro kvalitní pupek.
O něco lepší snídaně je tvořena cukrem slazenými kukuřičnými cereáliemi zalitými plnotučným mlékem se sklenkou pomerančového džusu po boku. Tato varianta už je o něco výživnější a vyváženější, přidáme-li k lupínkům větší množství mléka. Dostáváme se tak k dobrému obsahu bílkovin, poměrně kvalitních sacharidů a jedné porci ovoce, bude-li džus stoprocentní.
žena s břichem
Je také známo, že příslušníci Britských ostrovů příliš hojně solí. Nemohou se ovšem vyrovnat Čechům, kteří doporučené denní množství soli překročí minimálně o dvojnásobek. Řadíme se tak mezi hlavní světové leadery v tomto odvětví.  
Mezi další hříchy kuchyně této mocnosti se řadí například velké množství bílého pečiva, sladké taštičky, plněné pirohy, masové kapsy, mnoho přesoleného mletého masa a málo zeleniny.
Není se ovšem čemu divit, když se vrátíme zpět do historie. Dlouhé a namáhavé pracování v horách a na pastvinách si zkrátka vyžadovalo pořádnou a energeticky bohatou výživu. Ta se ovšem vyrovnala energetickému výdeji jedinců.

Doporučené články