Vychytávka

Spoustu lidí dostává výplatu, ať už z brigády nebo z práce. Ale zároveň si spousta lidí láme hlavu nad tím, jak vlastně můžou vypočítat čistou mzdu? Pokud i vy jste jedním z těch, co v tom trochu tápou nebo jste jen zvědaví a chcete si o tom něco počíst, čtěte prosím dále článek.

Čistá mzda kalkulačka – to zní jako perfektní řešení pro ty, co v tom tápou, nebo prostě nemají čas a neoblíbili si zrovna počty. Zdá se vám to příliš dokonalé a nemůžete uvěřit tomu, že něco tak chytrého existuje? Přesvědčím vás o opaku. Stránka kalkulackacistemzdy.cz totiž tohle všechno umožňuje.

oo-finex-media-1

Když klikneme na odkaz, objeví se nám přehledná tabulka. Už jen z toho můžeme usoudit, že je to naprosto dokonalé řešení pro toho, kdo počty prostě neovládá. Kalkulačka to vše vyřeší za vás.

V první kolonce zadáte vaši hrubou měsíční mzdu, který každý zaměstnanec zná. U každého může být jiná. Zadáme tedy číslo a pokračujeme dále. Dále můžete zadat jestli jste muž a nebo žena, dále jestli jste student. Pokud máte ZTP/P, zadáte ANO a pokračujete dále. Co je to vlastně to ZTP/P? To je taková kartička, kterou vlastní osoby zdravotně nebo tělesně postižené – jen pro vysvětlení, kdybyste náhodou nevěděli.

money-2180330_1920

V kolonce invalidita zvolíme, jestli jste invalidní nebo ne, stačí zaškrtnout odpověď ano či ne. Dále zadáte, kolik máte dětí (pokud žádné, pole necháte tak, jak je) a počet dětí se ZTP/P, pokud nemáte takové žádné, taky necháte políčko jak je.

Teď se dostáváme k hlavnímu bodu dnešního článku – tudíž stiskneme tlačítko spočítat a automaticky nám vyjede čistá měsíční mzda. Pro ty, kdo nevěří, můžete si to zkusit na odkazu, opravdu to funguje. Kalkulačka čisté mzdy je opravdu ideální řešení úplně pro všechny, tak to neváhejte zkusit. Myslím, že každý, kdo to zkusí, nejen, že nebude litovat, že to zkusil, ale ještě tuto vychytávku bude využívat pravidelně.

Doporučené články