Poznejte krásy Říma trochu jinak: nejhezčí parky a zahrady

Nakupte si levné letenky do Říma Levneletnky a zažijte dobrodružství.

  1. Villa Borghese

Je to rozsáhlá zahrada s množstvím budov, muzeí a atrakcí k vidění. Je to třetí největší park v Římě. V roce 1605 se začaly lesy a louky na tomto prostranství obstarávat a formovat do dnešní podoby. Tak jak ho známe dnes je však úprava až z 19. století.Villa Doria Pamhili s palácem

  1. Aventinský kopec

Je jedním ze sedmi pahorků Říma, na kterých se nacházel původní starověký Řím. Najdeme ho na jihozápadě poblíž řeky Tibery. Najít u něj můžeme i řadu známých památek jako je Kostel sv. Alexia a Bonifáce, Kostel maltézských rytířů, nebo Basiliku S. Sabiny.

  1. Palatinský kopec

je také jedním ze sedmi kopců starověkého Říma. Na rozdíl od Aventinu se však nachází ve středu mezi Koloseem a Forum Romanum. Dnes je zajímavý především pro archeology a geology, kteří zde provádějí četné vykopávky a archeologické průzkumy, jelikož zde stálo mnoho důležitých staveb z císařské doby, ale také z doby bronzové. Podle pověsti se zde dokonce nachází jeskyně, kde byli nalezeni Romulus a Remus.

  1. Villa Doria Pamphili

Villa Doria Pamphili je největší park založený v 17. století. Najdete ho ve čtvrti Monteverde hned naproti bráně Porta San Pancrazio. Park byl obhospodařován rodem Pamphilů až do 19. století, kdy jejich rodová linie končí. Po nich park převzal princ Giovanni Andrea IV. Doria.Řeka Tibera s parkem v pozadím

  1. Villa Ada

Je park nacházející se v severní části. Se svými 1.8 km2 se umisťuje na druhou příčku největších parků v Římě. Tato zalesněná oblast byla po celá staletí v soukromém vlastnictvím, až v roce 2009 se otevřela veřejnosti. Pro zajímavost je pojmenována podle manželky Counta Tellfnera ze Švýcarska, kteří park vlastnili. Dnes zde můžete vyrazit na pěší výlet, cyklotrasu, ale i sjíždět řeku na kánoích nebo si zajezdit na koních. Účastnit se také můžete světového festivalu hudby nebo festivalů proti rasismu, válce a mnoho dalších.

4/5 - (4 votes)