Lidský organismus je stavěný s určitými limity. Sami si to můžete ověřit na sobě například, co se týče sportu. I přesto, že špičkoví atleti uběhnou stometrovou trať za méně, než deset sekund, stále to není nic v porovnání s takovým gepardem, který dokáže vyvinout rychlost až 130 km/h. Lidské tělo také snese pouze určité teploty ovzduší, co se týče mrazu, velmi rychle dochází k podchlazení a kdyby vás zavřeli polonahé na týden do mrazáku, zřejmě byste to nepřežili, podobně jako extrémně vysoké teploty. Výhodou nízkých teplot ovzduší je ovšem fakt, že se stačí pořádně obléci a pobyt v mrazáku byste snadno zvládli, jenže u teplot vysokých si tělo již neporadí.
Zde pak začne váznout termoregulace a jakmile se zvýší tělesná teplota nad 40 stupňů Celsia, člověk kolabuje a umírá. Jinými slovy vysoké letní teploty mohou velmi rychle způsobit kolaps a úmrtí, například pokud zapomenete v letní výhni malé děti nebo zvířata v autě na parkovišti. Optimální teplota ovzduší pro člověka se pohybuje v rozmezí mezi 19 a 23 stupni Celsia.
Při vyšších teplotách se již zapojují ve větší míře potní žlázy a z organismu je také odplavován hořčík. Pokud nedodáváte dostatek minerálů ve stravě, můžete si přivodit i závažné zdravotní problémy. Poněkud odlišná je ideální teplota pro spánek, lidské tělo si nejlépe odpočine při nižších teplotách 17 až 19 stupňů Celsia, vyšší teploty vás pak nutí více se odkopávat, mít mimo peřinu chodidla a závany větru při větrání vás pak mohou častěji budit. Chcete-li si doma udržet přes léto optimální teplotu ovzduší v průběhu dne tak kolem 22 stupňů Celsia a v noci zhruba o čtyři stupně méně, nechte si nainstalovat splitovou klimatizaci z Říčan, která vám zajistí potřebné hodnoty v průběhu celého roku, tedy třeba i na jaře, kdy už se v paneláku netopí, ale v bytě je chladno a potřebujete alespoň na chvíli přitopit.